Українська література - статті та реферати

Особливості художнього відображення у Новому Заповіті морально-етичного вчення Ісуса Христа

Всі публікації щодо:
Перекладна церковна література

Глибокі за змістом і повчальні легенди і притчі Нового Заповіту. Навчаючи народ, Ісус Христос часто говорив приповідками, щоб доступніше й виразніше висловити свої думки — настанови людству на тисячі років. Позачасовий, наднаціональний і вселюдський характер мають притчі — повчальні алегоричні оповідання філософсько-етичного змісту.

Однією із найвідоміших біблійних притч є Притча про блудного сина. У ній є чотири сюжети: боговідступництво як наслідок гріха; покаяння; невичерпна любов Бога-Отця; любов старшого брата. Притча порушує вічну проблему стосунків між близькими людьми, між батьками і дітьми. Ісус переконує, що найбільшою радістю є радість віднайдення втраченого — найдорожчої людини. Батько, чию мудрість уславив своєю притчею Ісус, належно оцінив працелюбність і відданість старшого сина, який працював поряд із ним день у день, і щире каяття молодшого сина, який після довгого блукання усвідомив свої помилки і покаявся.

Віри, як надзвичайно важливої сфери людського життя, стосується притча про сіяча. Вона складається з оповідної частини й тлумачення, у якому розкривається символічне значення зерна і грунту, у який його сіють. Зерно-Слово Боже. Грунт — людське серце, тобто свідомість людини. І саме від рівня свідомості залежить, чи потрапить зерно в грунт із камінням, чи в добру землю. У притчі Слово Боже — як зерно. Те, що впало край дороги і дісталося птахам, це Слово, почуте людьми, які не зрозуміли його і відкинули; Тому сатана легко викраде його із серця такої людини. Слово Боже, що, як і зерно, впало в посушливе груддя, та не змогло в ньому вкорінитися. Така людина втратить віру при найменших випробуваннях. Зерна, що падали в колючий терен, означають Боже, сприйняте людьми заклопотаними, обтяженими земними турботами. В їхніх душах. А добрий грунт для зернин, які висіяв сіяч, це люди, котрі чують і приймають Слово Боже, а воно проростає в них добрим насінням у стократ.

Якщо говорити про морально-етичне вчення Христоса, то не можна обминути легенди про Мойсея - однієї з найвизначніших постатей всесвітньої історії, пророка, релігійного реформатора, законодавця. Ідейним осердям легенди є оповідь про те, як Ісус виголосив ізраїльському народові десять заповідей, які були записані на кам’яних скрижалях, на горі Синай. Заповіді Божі — це своєрідний моральний кодекс, перелік чеснот, які мусить у собі сформувати кожна порядна, благородна, чесна людина. У цих заповідях Всевишній наголошує: треба вірити, покладаючись на Бога, працювати й розбудовувати своє життя, не можна вбивати, красти, чинити перелюбу й неправдиво свідчити.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.