Українська література - статті та реферати

Драматургія І. Франка («Украдене щастя»)

Всі публікації щодо:
Франко Іван

Драматургія Івана Франка — видатний драматург, перекладач. Його драматургічна спадщина складається з чотирьох великих і п’яти одноактних п’єс. Найвідоміші з них: «Сон князя Святослава», «Украдене щастя», «Учитель». Продовжуючи традиції Шевченка і Котляревського, Франко разом з тим виступає і як новатор у драматургії. Його п’єси порушують нові актуальні питання. Глибоко розкривали соціально-психологічні причини конфліктів, відзначались високою художньою майстерністю. Найдовершенішою із п’єс Франка є його драма «Украдене щастя». Це видатний твір, де змальоване особисте життя трьох героїв, в яких украдене щастя. Ми дізнаємось про події, що мали вплив на їхні долі. Глибока правдивість, реалізм. Народність, високохудожня драматургічна форма забезпечили драмі довговічність.

Конфлікт у драмі Франка «Украдене щастя» Найдовершенішою із усіх п’єс Івана Франка є драма «Украдене щастя». За жанром — це соціально-психологічна драма.Сюжетну основу драми письменнику підсказала народна пісня «Пісня про шандаря». Основа конфлікту — соціальна, бо і Анна, і Микола, і Михайло самі того не бажаючи, стали жертвами боротьби братів за спадщину. Конфлікт реалізується через вчинки, думки, прагнення героїв. Можемо говорити про драму як драму психологічну. Традиційна форма любовного трикутника є умовною. На перший план висунуто не особисті почуття, а важливі моральні та соціальні проблеми. Сюжет побудован так, що відкриває майже ірреальні глибини, заховані під зовнішнім буденним впливом подій у ситуаціях і характерах. Кожен із персонажів — обікраний долею у своєму щасті і сліпий у своїх пошуках.

Проблематика твору Франка «Украдене щастя». В своїй драмі Франко звертається до новітньої проблематики, яка концентрирується навколо влади людини над людиною, чоловіка над жінкою,аналізує право і силу розпоряджатися чужою волею і ломати її,як це робить Михайло. В якого служба жандарма породила почуття ненависті, позбавила морально-етичних норм гром. Життя і страху перед Богом. Поєднуючи психологічну і метафізичну проблематику, Франко відтворював болісний процес взаємодії індивідуальності і патріархальной моралі, відображав муки «слабкої людини» в морально-психологічних розломах, які відкривалися між інфантильністю і свавіллям. Між свідомим і несвідомим.

Проблематика:

1.проблема щастя і кохання

2.Проблема морального вибору

3.проблема вірності і зради

4.проблема гріховності і честі

5.Проблема жінки в суспільстві

6.Проблема вбивства

7.Проблема соціальної нерівностіНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.