Українська література 11 клас. Рівень стандарту, академічний рівень. Плани-конспекти - В. В. Паращич 2011

Контрольна робота № 4. «Творчість О. Довженка, поезія «шістдесятників», творчість Ліни Костенко». Твір

Всі публікації щодо:
Дидактичні матеріали
Довженко Олександр
Костенко Ліна

Тема. Контрольна робота № 4. «Творчість О. Довженка, поезія "шістдесятників", творчість Ліни Костенко». Твір

Мета: актуалізувати, поглибити, систематизувати знання учнів з тем, виявити рівень цих знань для наступної корекції; розвивати зв'язне писемне мовлення, вміння логічно та послідовно викладати думки та обґрунтовувати їх; виховувати кращі людські якості.

Очікувані результати: учні знають матеріал, що вивчався, вміють аналізувати твори, характеризувати героїв, визначати художні засоби, писати творчі роботи із залученням літературного матеріалу та власних спостережень.

Обладнання: тексти творів, що вивчалися за темою.

Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок; розвиток зв'язного мовлення.

Хід уроку

І. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

ІІ. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ

✵ Колективна робота.

Повторення основних вимог до написання твору (обсяг, жанр, змістове й граматичне оформлення, самостійність, уживання цитат і художніх засобів).

✵ Ознайомлення з темами твору.

Орієнтовні теми

1. Мої роздуми про кіноповість О. Довженка «Україна в огні».

2. Гнівний осуд війни в кіноповісті О. Довженка «Україна в огні».

3. Актуальність національних проблем у кіноповісті О. Довженка «Україна в огні».

4. Жінка і війна (за кіноповістю О. Довженка «Україна в огні»).

5. Про вміння «бачити зорі в калюжах» (за кіноповістю О. Довженка «Зачарована Десна»).

6. Дитинства золота колиска (за кіноповістю О. Довженка «Зачарована Десна»).

7. Мій улюблений твір поета-«шістдесятника».

8. Мотив самоствердження людини в складному сучасному світі, її неповторність та самодостатність (за творами В. Симоненка).

9. Образ України у творчості поетів-шістдесятників.

10. Кохання у творах поетів-шістдесятників.

11. Роль мистецтва в сучасному світі (за творами І. Драча й Ліни Костенко).

12. Чим близька мені поезія Ліни Костенко.

13. «Нерівня душ — це гірше, ніж майна?» (за романом у віршах Ліни Костенко «Маруся Чурай»).

14. «Зрадити в житті державу — злочин, а людину — можна»? (за романом у віршах Ліни Костенко «Маруся Чурай»).

✵ Робота в чернетках.

✵ Написання учнями твору.

ІІІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

✵ Інтерактивна вправа «Мікрофон».

— Найскладніше для мене сьогодні було…