Розробки уроків - Навчання грамоти - Читання 1 клас - ІІ семестр - (за підручником М. С. Вашуленка)

ЗАКРІПЛЕННЯ ЗВУКОВИХ ЗНАЧЕНЬ БУКВИ Єє. ЗВУКО-БУКВЕНИЙ АНАЛІЗ СЛІВ. ЗАГАДКИ. ОПРАЦЮВАННЯ ТЕКСТУ «КИЇВСЬКЕ МЕТРО». - БУКВАРНИЙ ПЕРІОД (ПРОДОВЖЕННЯ)

Мета: закріпити знання учнів про звукове значення букви Єє; формувати навички інтонаційного читання; вчити виконувати звуко-буквений аналіз слів; виховувати інтерес до професій.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Мовленнєва розминка

1) Розучування скоромовки.

Гріє, гріє, припікає,

Всіх у воду заганяє.

2) Робота над чистомовкою.

Сі-сі-сі — будьте впевнені усі,

Уть-уть-уть — зимові місяці пройдуть,

Не-не-не — засяє сонечко ясне,

Іх-іх-іх — обігріє нас усіх.

2. Гра «хто добре чує звуки [йе]?».

Є єноти

В зоопарку,

Є єхидна,

Заєць є.

У вольєрі

Дуже жарко —

Наш єнотик

Воду п’є.

3. Позмагаймося!

— Назвіть чоловічі імена на Є. (Євген, Єгор, Єфим, Євдоким)

— Назвіть жіночі імена на Є. (Єва, Євдокія, Євгенія, Єлизавета)

4. Робота над загадками. Звуко-буквений аналіз слів-відгадок

✵ Є сестричка в їжака:

І колюча, і прудка.

Як тварину Називають,

Хто з вас, діти, відгадає? (Єхидна)

✵ Хижий звір живе в ліску

В темно-жовтім кожушку.

На деревах його хата.

Хто з вас зможе відгадати? (Єнот)

✵ Він мисливець й ліс пильнує,

Полюванням всім керує. (Єгер)

5. Що роблять люди таких професій?

Маляр — … (малює);

танцюрист — … (танцює);

співак — … (співає);

музикант — … (грає).

6. Читання оповідання за В. Сухомлинським «Барвисте коромисло».

Фізкультхвилинка

III. РОБОТА ЗА БУКВАРЕМ (с. 126-127)

1. Робота над загадками

1) Читання загадки А. Костецького.

— Як назвав метро письменник? (Чарівні сходи)

2) Читання загадки Б. Вовка.

— Як назвав метро письменник? (Незвичайна залізниця)

2. Складання речень за фотографіями

3. Опрацювання тексту «Київське метро».

1) Читання тексту вчителем.

— Про що розповідається у тексті?

— Повторіть, як наголошені слова поїзди, поїздам.

2) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання тексту учнями.

— Які поїзди у метро?

— Прочитайте назви видів транспорту.

3) Читання тексту учнями «ланцюжком».

— Чому поїзди у метро мчать дуже швидко?

4) Гра «Читає Незнайко».

Учитель читає речення, навмисно замінюючи в ньому слова. учні відшукують речення і читають його без помилки.

Мчать під Києвом у тунелях зелені (блакитні) поїзди. Немає ніякого іншого транспорту, крім автобусів (метро). Мчать машини (поїзди) — шлях вільний.

5) Гра «Розвідники».

— Хто більше знайде слів з буквою є?

— Що зображено на фотографіях?

ІV. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що нового дізналися на уроці?

— Що розповісте вдома батькам?







На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.