Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Всі публікації щодо:
Сухомлинський Василь
Розробки уроків - Навчання грамоти - Читання 1 клас - ІІ семестр - (за підручником М. С. Вашуленка)
БУКВА Єє, ПОЗНАЧЕННЯ НЕЮ СПОЛУЧЕННЯ ЗВУКІВ [йе]. ПОЗНАЧЕННЯ БУКВОЮ Єє ЗВУКА [е] ТА М’ЯКОСТІ ПОПЕРЕДНЬОГО ПРИГОЛОСНОГО. ЗАГАДКА. ОПРАЦЮВАННЯ ОПОВІДАННЯ ЗА В. СУХОМЛИНСЬКИМ «БАРВИСТЕ КОРОМИСЛО». - БУКВАРНИЙ ПЕРІОД (ПРОДОВЖЕННЯ)
Мета: навчити учнів виділяти на слух злиття звуків [йе], визначати їх місце в слові — на початку слова, складу, після голосного — та позначати злиття буквою Єє; на слух порівнювати тверду і м'яку вимову парних твердих і м'яких приголосних перед [е] та відповідно позначати на письмі м'якість приголосного буквою Єє; виховувати почуття прекрасного.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Мовленнєва розминка
1) Розучування скоромовки.
Юрко Юрасика зустрів.
Юрась карасика зловив.
— Юрасику, віддай карасика, —
Юрко Юрасика просив.
2) Робота над потішкою.
Юля, Юра і Юхим
Люблять танцювати.
І подобаються всім
Молодці-малята!
2. Робота над загадкою
✵ Буква ця усім відома:
Перед я вона стоїть.
В ній — дві палички і коло —
Здогадаєтесь умить.
Є ця буква в слові Юля,
І в словах сміюсь, стою.
Ой, яка ж вона красуня,
Ця чудова буква… (ю).
3. Що чим роблять?
Голкою — … (шиють).
Лопатою — … (копають).
Косою — … (косять).
4. Слухання вірша
Люблю я свою лялю,
Зроблю я їй коралі
З горобини червоної,
Із травиці шовкової.
О. Катрич
— Виконайте звуковий аналіз слів Юрко, люблю.
5. Читання оповідання М. Коцюбинського «десять робітників». та вірша І. Січовика «Руки».
Фізкультхвилинка
III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Ознайомлення з новою буквою Єє
Читання вірша
Євген тепер уже школярик,
Раненько в школу сам встає…
А ім’я це — в тім і загадка —
Розпочинає буква… (Є).
— Про кого розповідається у вірші? (У вірші йдеться про Євгена.)
— Які звуки ви чуєте на початку слова? (Звуки [й], [е]) Ці звуки позначаються однією буквою Єє. (Учитель показує букву.)
— Послухайте, повторіть назву цієї букви і ще раз скажіть, які звуки при цьому вимовляються (активно артикулюємо звуки [йе]).
Якщо учням складно визначити звукове значення букви Єє, учитель пропонує їм вимовити [йе] протяжно і прислухатися, який уже відомий голосний звук вони чують — [е]. Потім звертає увагу дітей на попереднє зімкнення спинки язика з твердим піднебінням — вимовляння звука [й] перед [є].
— Чи є ще слова в цьому вірші з є? (Слово «встає».)
— Де заховалася літера є у словах (У середині та в кінці слів.)
— Доберіть інші слова, що закінчуються на є.
— Який звук позначає літера є у слові синє? (Звук [е])
2. «Друкування». великої і малої букв Єє в зошитах у клітинку
3. Робота за Букварем (с. 124-125)
1) Звуко-буквений аналіз слів за малюнками і схемами, поданими в підручнику.
2) Читання слів у стовпчиках.
а) Читання слів для зіставлення складів з буквами є — е.
— Порівняти слова блакитне, весняне і синє, літнє. Чому в словах синє, літнє треба в кінці поставити букву є, а не е? (Бо попередній приголосний м’який) А яку букву треба написати в кінці слів блакитне, весняне? (Букву е)
— Чому? (Бо попередній приголосний твердий.)
б) Звуковий аналіз слів синє, літнє — складання звукових моделей.
в) Викладання слів синє, літнє з розрізної азбуки.
Учитель звертає увагу дітей на те, що в усіх словах 2-5 стовпчиків буква є стоїть на початку складу або сама позначає склад.
г) Звуковий аналіз слова малює.
— Назвіть звуки в цьому слові. ([м], [а], [л’], [у], [й], [є])
3) Робота над загадкою.
— Які слова допомогли відгадати загадку?
4) Складання речень за малюнком.
5) Опрацювання оповідання за В. Сухомлинським «Барвисте коромисло».
а) Словникова робота.
Коромисло — дерев’яна вигнута палиця із гачками на кінцях, якою носять відра.
Барвиста — різнокольорова.
Велетень — предмет або істота, що своїми розмірами значно переважає інші предмети.
Дужий — сильний, міцний.
Дивнеє — чудове, чарівне.
б) Читання оповідання вчителем.
— Про що це оповідання? (Про веселку)
в) Самостійне читання учнями.
— Скільки слів на букву є зустрілося в тексті?
г) Вибіркове читання.
— Що синіє над річкою? (Хмара)
— Що простяглося через усю хмару? (Веселка)
— Що робить веселка в небі? (Грає, виграє)
— Хто тримає дивне коромисло? (Грім-Буревій)
— Що робить Грім-Буревій? (Тримає дивне коромисло.)
— А що робить хмара? Для чого? (Хмара напуває все живе.)
— Чи добре робить хмара? Чому? (Добре, тому що вона любить природу і піклується про неї.)
6) Розглядання фотографії веселки.
— Прочитайте рядки оповідання, якими можна описати фотографію.
7) Читання алфавіту на потязі.
ІV. ПІДСУМОК УРОКУ
— З якою буквою ознайомилися на уроці?
— Які звуки вона може позначати?