Всі публікації щодо:
Кобець Олекса
Полтава Леонід
Сингаївський Микола
Розробки уроків - Навчання грамоти - Читання 1 клас - ІІ семестр - (за підручником М. С. Вашуленка)
УКРАЇНА — КРАЙ МІЙ РІДНИЙ. Л. ПОЛТАВА «НАША БАТЬКІВЩИНА». О. КОБЕЦЬ «Я ЛЮБЛЮ». М. СИНГАЇВСЬКИЙ «НАЙРІДНІШИЙ». - ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД
Мета: збагачувати знання учнів про Україну; розвивати навички правильного, усвідомленого читання, вміння працювати над текстом; виховувати почуття гордості за свою Батьківщину.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
Бегемот роззявив рот:
Булку просить бегемот.
С. Маршак
2) Робота над чистомовкою.
Кошеня навкруг дивана
Ходить рано-рано-рано.
Сонні очі продира:
— Де нора-нора-нора?
А. Камінчук
2. Читання вірша Ю. Косинської «Рідна мова».
3. Читання слів
країна українка гордість Батьківщина
Україна українець горжуся Вітчизна
— Назвіть групи слів-родичів.
— Які слова означають рідний край?
— Що таке рідний край? (Це той куточок, де людина народилася.)
— А що для вас означає «рідний край». (Місце, де ми народилися, живемо, ходимо до школи. Це місце, де жили наші прадіди, діди, де живуть батьки.)
— Як інакше можна назвати рідний край? (Україна, рідна сторона)
— Сьогодні на уроці ми говоритимемо про нашу Батьківщину, мальовничий і чудовий край — Україну.
4. Слухання пісні «Рідний край». (муз. М. Ведмедері, сл. В. Кленца)
— Які почуття виникали, коли слухали пісню? (Радість, повага, захоплення, гордість, любов до рідної землі, ніжність)
III. РОБОТА ЗА «ПІСЛЯБУКВАРЕМ». (с. 16-18)
1. Опрацювання вірша Л. Полтави «Наша Батьківщина». (с. 16)
1) Самостійне напівголосне читання вірша учнями.
— Як називається прочитаний вами вірш?
— Що означає слово Батьківщина?
— Хто автор цього прекрасного вірша?
2) Читання тексту учнями вголос.
— Про що розповідає Леонід Полтава у вірші?
2. Опрацювання вірша О. Кобець «Я люблю».
1) Читання вірша вчителем.
— Що любить автор вірша?
2) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання оповідання учнями.
— Чому рідна земля є для нас найдорожчою?
— Доведіть словами вірша.
Фізкультхвилинка
3. Опрацювання сторінки «Читай і збагачуй свої знання і вміння». (с. 17)
1) Робота в парах. Читання слів у стовпчиках.
— Читайте швидко, вимовляйте чітко! Зафіксуйте час, коли розпочнете читати слова і коли закінчите. Позмагайтеся з товаришем.
край українка батько
країна українець батьківський
Україна українці Батьківщина
✵ Читання односкладових, двоскладових слів.
✵ Читання слів з наголосом на першому (другому, третьому) складі.
✵ Читання слів-родичів.
— Поясніть значення слів третього стовпчика.
2) Гра «Складай — читай».
— Поєднайте слова лівого і правого стовпчиків так, щоб утворилося нове слово. (Ужгород, Донбас, Миколаїв, Житомир, Золотоноша, Миргород)
— Яке слово «зайве».
3) Читання «променевих». таблиць.
— Чи знаєте ви, у яких словах живе число сто? у словах місто і тісто! А ще?
4) Робота над скоромовкою.
— Прочитайте скоромовку. Яка буква найчастіше повторюється у скоромовці? А які звуки?
Як місили тісто в місті, усе місто стало в тісті. (І. Січовик)
4. Опрацювання сторінки «Читай і світ пізнавай». (с. 18)
1) Бліцвікторина.
— Часу не гай — швидко відповідай!
✵ Як називається країна, де ти живеш?
✵ Яка назва столиці нашої держави?
✵ На берегах якої річки стоїть місто Київ?
✵ Як називається той куточок України, в якому ти живеш?
✵ Як називається головне місто області, в якій ти живеш?
✵ Яка річка протікає поблизу?
2) Опрацювання вірша М. Сингаївського «Найрідніший».
Словничок
Отчий — батьківський.
— З ким порівнює поет Україну? Чому?
— Продовжте речення: «Україна — найрідніша…».
— Вивчіть вірш напам’ять.
ІV. ПІДСУМОК УРОКУ
— Чого навчалися на уроці?
— Що нового дізналися?