Розробки уроків - Навчання грамоти - Читання 1 клас - ІІ семестр - (за підручником М. С. Вашуленка)

БАБУСЕНЬКО РІДНЕСЕНЬКА. В. ЧУХЛІБ „РАДІСТЬ”. Н. ПОКЛАД „ГІСТЬ” - ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД

Мета: вдосконалювати навички правильного, виразного, свідомого читання; розвивати мовлення, вміння слухати й розуміти текст; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати чуйність, уважність, доброту.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Мовленнєва розминка

1) Робота над скоромовкою.

На річці Лука спіймав рака у рукав.

2) Робота над чистомовкою.

Ча-ча-ча — дай, бабусю, калача.

Чі-чі-чі — їж, будь ласка, калачі.

2. Читання текстів В. Осєєвої „Сім'я у нас одна”, І. Нікітченко „Теплі слова”

III. РОБОТА ЗА „ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 44-46)

1. Опрацювання оповідання за В. Чухлібом „Радість” (с. 44)

1) Читання оповідання вчителем.

2) Гра „Так чи ні?”.

• Раніше від бабусі Дарини ніхто не встає. (Так)

• Тетянка прокинулася, а бабуся вже надворі. (Ні)

• Очі бабусині усміхаються, обличчя аж світиться. (Так)

• Кіт Рудько забрався на дах і витанцьовує. (Ні)

3) Читання оповідання учнями.

— Яка бабуся у Тетянки? Розкажіть про неї.

— Чому бабуся Дарина завжди радіє?

— А ви вранці прокидаєтеся з радістю?

Фізкультхвилинка

2. Опрацювання сторінки „Читай і збагачуй свої знання і вміння” (с. 45)

— Прочитайте дорогі і милі слова. Які з них ви найчастіше вживаєте і коли? Запам’ятайте ці слова! Намагайтеся уживати їх щоденно — і станете найласкавішою дитиною.

бабуня бабуся бабунечка бабусечка бабусенька

— Прочитайте слова вголос спочатку повільно, а потім — швидко. Читаючи, стежте за вимовою.

внук внучатко внучок внучечка внучка

Вивчення вірша „Бабусині пиріжки”

— Прочитайте вірш „Бабусині пиріжки”, рухаючись за стрілочками.

— Потренуйте пам’ять. Прочитайте вірш тричі. Відведіть погляд і розкажіть вірш.

3. Опрацювання сторінки „Читай і світ пізнавай” (с. 46)

1) Виразне читання вірша Н. Поклад „Гість”.

— Виразно, з інтонацією, прочитайте вірш.

— Хто гостював у бабусі?

— З яких слів можна дізнатися, що бабуся любить онучку?

— Як прочитати останні рядки, щоб передати бабусині почуття до внучки?

2) Робота за малюнком.

— Хто зображений на малюнку?

— Як ставляться один до одного бабуся і внучка?

— Складіть речення.

— Що ви можете розповісти про свою бабусю?

3) Читання вірша Л. Шостак.

— Про кого цей вірш?

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

— Які твори опрацювали на уроці?

— Чого вони навчають?