Всі публікації щодо:
Чередниченко Дмитро
Розробки уроків - Навчання грамоти - Читання 1 клас - ІІ семестр - (за підручником М. С. Вашуленка)
МОЯ РОДИНА. Д. ЧЕРЕДНИЧЕНКО «РОДОВІДНЕ ДЕРЕВО». В. ОСЄЄВА «СІМ'Я У НАС ОДНА». І. НІКІТЧЕНКО «ТЕПЛІ СЛОВА». - ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД
Мета: вдосконалювати читацькі навички учнів; вчити усвідомлювати зміст прочитаного тексту; розвивати мовлення, мислення; виховути любов і повагу до членів своєї родини.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
Росте липа біля Пилипа.
2) Робота над чистомовкою.
Ав-ав-ав — не лови ґав.
Ва-ва-ва — книжка нова.
Ву-ву-ву — вип’ємо каву.
Ув-ув-ув — новину почув.
Ві-ві-ві — здивувались паві.
Ів-ів-ів — льон зацвів.
Во-во-во — намальовано криво.
Ов-ов-ов — накололи дров.
Ив-ив-ив — я квіти полив.
Ви-ви-ви — чорні брови.
2. Читання текстів А. Костецького «Квіткові сни». Є. Горєвої «Кольоровий віршик».
III. РОБОТА ЗА «ПІСЛЯБУКВАРЕМ». (с. 40-42)
1. Опрацювання оповідання Д. Чередниченка «Родовідне дерево».
1) Читання тексту вчителем.
— Як ви розумієте назву оповідання?
2) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання оповідання учнями.
— Як хлопчик кликав свого дідуся? А ви як кличете?
— Чи знав хлопчик, як звати його бабусю? А ви знаєте?
3) Вибіркове читання.
— Прочитайте рядки про родовідне дерево.
— З кого складається рід?
— Як дід Петро називає людей, які не знають свого роду?
— Що вам відомо про свій рід?
Фізкультхвилинка
2. Опрацювання сторінки «Читай і збагачуй свої знання і вміння». (с. 41)
1) Читання стовпчиків слів.
— Читайте швидко, вимовляйте чітко!
рід |
сім’я |
тато |
мама |
рідня |
сімейка |
таточко |
матуся |
родина |
сімеєчка |
татусик |
матусенька |
✵ Читання односкладових, двоскладових, трискладових слів.
✵ Читання слів з наголосом на другому складі.
✵ Читання стовпчиків слів кілька разів, щоразу швидше і швидше.
✵ Читання слів-родичів.
— А як ви називаєте маму, тата?
— Запам’ятайте ці слова й користуйтеся ними щодня.
2) Опрацювання оповідання В. Осєєвої «Сім'я у нас одна».
— Як Левко допомагав мамі?
— Що сказав тато у неділю за обідом?
— Чому почервонів Левко?
— Як ви розумієте зміст виділених речень?
— Як ви вважаєте, що буде далі? Придумайте кінцівку оповідання.
— Розкажіть, як ви допомагаєте вдома.
3. Опрацювання сторінки «Читай і світ пізнавай». (с. 42)
1) Читання стовпчиків слів.
— Прочитайте слова вголос спочатку повільно, а потім — швидко. Поясніть значення слів.
син |
дочка |
сестричка |
братик |
синок |
донька |
сеструня |
братусик |
синочок |
донечка |
сестронька |
братичок |
— Складіть речення з цими словами. Як називають вас мама з татом?
2) Читання оповідання І. Нікітченко «Теплі слова».
— Прочитайте назву оповідання. Як ви вважаєте, про які слова йтиметься у тексті?
— Розкажіть, як мама називала свого синочка.
— Чи таких слів чекала мама від свого сина?
— Як ви називаєте свою маму? Які теплі слова промовляєте до неї?
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
— Які твори читали на уроці?
— Чого вони вас навчають?