Всі публікації щодо письменника:
Жупанин Степан

Розробки уроків - Навчання грамоти - Читання 1 клас - ІІ семестр - (за підручником М. С. Вашуленка)

ДОБРЕ ВІРНИХ ДРУЗІВ МАТИ. С. ЖУПАНИН «БДЖІЛКА І СВІТЛЯЧОК». «ДО ПЕРШОГО ДОЩУ». (за В. Осєєвою) - ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД

Мета: вдосконалювати навички правильного свідомого читання, збагачувати словниковий запас; розвивати вміння зв'язно відповідати на запитання, творчість, спостережливість; виховувати почуття дружби.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Мовленнєва розминка

1) Робота над скоромовкою.

Даринка дарує Діні дині.

2) Робота над чистомовкою.

За-за-за — там іде коза.

Зу-зу-зу — ми ведем козу.

Зи-зи-зи — сіно відвези.

Са-са-са — ось летить оса.

Су-су-су — ми побачили косу.

Си-си-си — прилетіли оси.

Це-це-це — кругле яйце.

Єць-єць-єць — сірий заєць.

2. Читання текстів В. Чухліба «Голубий дощик». Г. Бойка «Дощик, дощик».

3. Робота над загадками

✵ Зимою спить,

Літом бринить,

Понад садами літає,

Солодку росу збирає. (Бджола)

✵ Ліхтарик маленький Влітку вночі

Блимає в кущі. (Світлячок)

III. РОБОТА ЗА «ПІСЛЯБУКВАРЕМ». (с. 76-78).

1. Опрацювання вірша С. Жупанина «Бджілка і світлячок».

1) Самостійне напівголосне читання вірша учнями.

— Чи цікаво було вам читати цей вірш?

2) Вибіркове читання.

— Чи хвилювалися ви, читаючи вірш? Коли? Прочитайте ці рядки.

— Прочитайте рядки, де написано, як світлячок заспокоював бджілку. Передайте голосом та інтонацією доброту, ніжність.

— Прочитайте речення, яким закінчується вірш. Поясніть, як ви розумієте ці слова.

3) Робота в парах.

— А у вас є друзі? Що означає дружити?

Фізкультхвилинка

2. Опрацювання сторінки «Читай і збагачуй свої знання і вміння». (с. 77)

1) Читання складів.

— Швидко читайте, правильно вимовляйте!

Звуки [дж], [дз], [дз’] — вимовляйте злито, як один звук.

2) Читання слів у стовпчиках.

— Прочитайте слова вголос спочатку повільно, а потім — швидко.

дзвін

дзьоб

джем

дзвінок

дзьобик

джміль

дзвіночок

дзьобати

джерело

дзвінкий

дзьобнути

бджола

дзвеніти

дзьобатий

бджілка

3) Робота в парах.

— Відведіть погляд і пригадайте прочитані слова. Перевірте свою пам’ять: назвіть слова сусіду по парті.

4) Робота над скоромовкою Л. Вознюк.

— Повправляйтеся у швидкому і правильному читанні скоромовки. Прочитайте кілька разів.

3. Опрацювання сторінки «Читай і світ пізнавай». читання оповідання за В. Осєєвою «до першого дощу». (с. 78)

1) Читання оповідання вчителем.

2) Аудіювання.

✵ Як звали дівчаток?

[ ] Оленка і Марійка

[ ] Марійка і Тетянка

✵ Що трапилося, коли дівчатка йшли вулицею?

[ ] Почався дощ

[ ] загримів грім

✵ Що запропонувала Тетянка?

[ ] Відкрити парасольку

[ ] накритися Марійчиним плащем

✵ Що сказала вчителька?

[ ] Як тобі не соромно!

[ ] Ваша дружба до першого дощу.

3) Читання оповідання учнями.

— Про що попросила Тетянка подругу, коли почався сильний дощ?

— Чому Марійка відмовила? Як треба було вчинити?

4) Робота в групах.

Діти складають продовження цього оповідання і висловлюють свої думки щодо поведінки обох дівчаток.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

— Чи сподобалися вам опрацьовані твори?

— Чого вони вас навчають?







На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.