Всі публікації щодо письменника:
Нестайко Всеволод

Розробки уроків - ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ 3 клас II семестр - (за підручником В. О. Науменко) - 2014 рік

ДРУЖБА — ТО НАЙБІЛЬШИЙ СКАРБ. ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО ПРОСТО ОЛЕСЬ ДРУГ - Урок 2

Мета: продовжити роботу над оповіданням Всеволода Нестайка «Просто Олесь друг»; формувати читацькі навички; навчати визначати настрій твору, передавати своє ставлення до змісту виразним читанням; розвивати образне мислення, творчу уяву, мовне чуття; виховувати почуття дружби.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою

Гра «Дощик».

Діти читають хором:

✵ накрапає дощ (тихо);

✵ дощ пускається сильніше (голосніше);

✵ злива (голосно);

✵ дощ слабшає (тихіше);

✵ дощ припинився (читання припиняється).

По дорозі йду додому,

Все з дитинства тут знайоме:

Деревина-дуб стоїть,

В небо сивий дим летить,

У дворі гуляють діти,

В дім дверцята неприкриті:

Дім запрошує ласкаво:

Тут і деруни, і кава,

Добрі люди проживають,

Про добробут вони дбають.

2. Робота над чистомовкою

Ча-ча-ча-ча — звірі граються в м’яча.

ЦІ-ці-ці-ці — нападаючі — зайці.

Чу-чу-чу-чу — вовк ударив по м’ячу.

Ця-ця-ця-ця — судить гру у них вівця.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра «Обличчям до обличчя».

Учні в парах переказують одне одному зміст першої частини оповідання Всеволода Нестайка «Просто Олесь друг». (с. 137-138).

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні ми продовжимо читати оповідання Всеволода Нестайка «Просто Олесь друг».

Гра «Очікування».

— Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

— Яким ви хочете, щоб він був? (Повчальним, пізнавальним, розвивальним, цікавим… )

V. СПРИЙМАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Опрацювання другої частини оповідання Всеволода Нестайка «Просто Олесь друг». (с. 138-139)

1) Виразне читання оповідання вчителем.

— Чи сподобалося вам оповідання?

— Які почуття воно у вас викликало?

2) Словникова робота.

Читання стовпчиків слів «буксиром». за вчителем, потім — у парі одне одному

Збагнув

погляд

мешкають

досада

звичайних

ввечері

всміхнувся

хлоп’ята

— Яке слово «зайве». у першому стовпчику? Чому? (Звичайних — прикметник, решта — дієслова.)

— Яке слово «зайве». в другому стовпчику? На яке питання воно відповідає? (Ввечері — коли?, решта — іменники.)

Фізкультхвилинка

3) Читання оповідання учнями вголос.

— У якому темпі, з якою гучністю будете читати оповідання?

— Де зробите паузи?

— Визначте тему прочитаного оповідання.

4) Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання.

— Де зустрічаються хлопчики щоранку?

— Чому Костик здивовано звів брови?

— Про що він запитав друга?

— Що відповів йому Олесь?

— Якими словами письменник підкреслив, що Олесь чесний хлопчик і не вміє обманювати?

— Чому Олесь не одягнув нової форми?

— У яких рядках зосереджено основну думку твору? Прочитай.

5) Робота в групах.

1-ша група — скласти розповідь про Олеся;

2-га група — скласти розповідь про Костика.

2. Гра «Голосування ногами».

Діти стають у дві шеренги: права шеренга: «я вважаю, що твердження правильне»; ліва шеренга: «я вважаю, що твердження неправильне».

— Я читатиму речення, деколи навмисне замінивши слово чи вираз, а ви швидко шукаєте його в тексті. Якщо речення правильне, то тупає ногами права шеренга. Якщо речення неправильне — тупає ногами ліва шеренга та зачитує правильну відповідь.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Чи справдилися ваші очікування щодо сьогоднішнього уроку?

— Яким був наш урок?

— Який висновок ви зробили?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Скласти розповідь «Хто такий справжній друг».







На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.