Розробки уроків - ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ 3 клас II семестр - (за підручником В. О. Науменко) - 2014 рік

УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ЛІТО КРАСНЕ ЗУСТРІЧАЙМО

Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання; викликати у дітей почуття зачарування красою рідної природи; поглибити їх знання про літо; прищеплювати учням любов до поетичного слова; виробляти розуміння і почуття його краси; виховувати спостережливість, любов до природи; сприяти розвитку образного мислення й мовлення.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над чистомовкою

Ічка-ічка-ічка: ось глибока річка.

Ачка-ачка-ачка: пливла по річці качка.

Єчка-єчка-єчка: знесла вона яєчка.

Нят-нят-нят: навиводить каченят.

Чить-чить-чить: плавать діточок навчить.

Ічці-ічці-ічці: попливуть разом по річці.

2. Робота над скоромовкою

Я по воду на криничку

Поведу малу сестричку.

Хай відеречко бере,

Водички трохи набере.

IІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

Вступне слово вчителя

— Кожна пора року має свою неповторну красу. Багато хто вважає найкращою весну, бо все навколо оживає, буяє травами і квітами, садами і гаями наповнюється співом птахів. А кого не зачарує краса осіннього лісу або біла казка красуні-зими? Усі пори року прекрасні. Сьогоднішній урок позакласного читання ми присвятимо красному літечку, бо воно манить нас покупатися й позагоряти на сонечку, скуштувати солодких кавунів і динь, помилуватися достиглим хлібом.

IV. РОБОТА З ВИСТАВКОЮ КНИГ

— Які книжки на виставці вам знайомі?

— Хто хоче ознайомити нас зі своєю книжкою?

— Візьміть книжку, яка вам найбільше сподобалася.

— Як називається ця книжка?

— У ній один твір, чи це збірка творів?

— Чи написано прізвище автора на обкладинці?

— Хто намалював ілюстрації до книги?

— Де видана книжка?

V. ОБГОВОРЕННЯ ПРОЧИТАНИХ ТВОРІВ

1. Вірш Анатолія Костецького «Канікули».

— Чому співає все навколо?

— Що таке канікули? Прочитайте.

2. Вірш Марії Чепурної «Прикмети літа».

— Які порівняння вживає поетеса у вірші?

— Чи запам’ятав ти прикмети літа?

— З’єднайте стрілочкою прикмету з її значенням.

Ластівки літають

Буде вітер сильний

Над водою низько.


Мов червоні квіти,

Дозріли суниці

Хмари в небі синім.


Засинів льон.

Дощик близько

3. Вірш Галини Демченко «Червень».

— Про який місяць ідеться у вірші?

— Звідки походить назва місяця?

— Що сказано у поезії про полуниці?

— Чому дітям не сидиться в хаті?

4. Оповідання К. Марукаса «Чому плакала пташка».

— Назвіть головних персонажів оповідання.

— Чому плакала пташка?

— Чи можна назвати дітей жорстокими?

— Як би ви вчинили на місці дітей?

Фізкультхвилинка

5. Читання й обговорення оповідання Олександра Копиленка «Таля».

1) Читання першої частини оповідання «ланцюжком».

2) Аналіз змісту прочитаного.

— Назвіть головних персонажів оповідання.

— Чому хлопці воювали з кропивою?

— Прочитайте, як вони це робили.

— Чому Василь спинився?

— Знайдіть і прочитайте рядки, у яких описується галченя.

— Що почали робити хлопці?

— Чим вони годували пташеня?

— Як Василько назвав галченя?

3) Гра «Рибки». Самостійне мовчазне читання другої частини оповідання.

4) Аналіз змісту прочитаного з елементами вибіркового читання.

— Що сказала Василькові мама?

— Куди Василько посадив пташеня?

— Прочитайте, як синичка відреагувала на появу галченяти.

— Чому відступила синичка?

— Чи вдалося подружитися птахам?

— Яке враження справила на вас поведінка Василька?

— Чого ви хотіли би повчитися в цього хлопчика?

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Про яку пору року говорили на сьогоднішньому уроці?

— Чого ви очікуєте від літа, що наступає?

— Яких ви хочете канікул?

— Де мрієте побувати?

ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ

Розгадування кросворда

1. Прізвище автора віршів «Вітряк». «На щастя». (Павличко)

2. Прізвище автора оповідання «Лелеки». (Збанацький)

3. Прізвище автора оповідань «Яшка і Машка». «Омар». «Шоколад боцмана». (Трублаїні)

4. Прізвище автора поезії «Тюхтій і Торохтій». (Коломієць)

5. Прізвище автора веселих гумористичних віршів. (Бойко)

6. Прізвище автора твору «Айстри». (Буцень)

7. Прізвище автора повісті «Гуси-лебеді летять». (Стельмах)

8. Прізвище автора оповідання «Розбишака Чив». (Копиленко)







На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.