Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Всі публікації щодо:
Сухомлинський Василь
Розробки уроків - Уроки позакласного читання. 3 клас - 2016 рік
ОСІНЬ ЗОЛОТАЯ ТИХО-НІЖНО ХОДИТЬ
Мета: ознайомити учнів з творами українських письменників, які описували красу осені; удосконалювати вміння виразно, правильно, інтонаційно читати та розказувати текст; формувати навички монологічного мовлення, оцінні судження, вміння орієнтуватися в тексті; розвивати допитливість, спостережливість, увагу, мовлення та творчу фантазію школярів; активізувати словниковий запас учнів; прищеплювати естетичні смаки; виховувати любов та бережливе ставлення до природи.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
— Прочитайте, будь ласка, заклик до уроку читання (запис на дошці).
Пам’ятайте, милі діти,
І хлоп’ята, і дівчата!
Щоби успіх у навчанні мати,
Треба гарно всім читати!
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
1. Хорове читання вірша (запис на дошці)
ВМІЙТЕ ПРИРОДУ ЛЮБИТИ
Вам у походи ходити
І мандрувать, любі діти.
Вмійте ж природу любити,
Кожній стеблині радіти.
В полі, у лісі, над яром —
Квіти, дерева і трави.
Цвіту не вирви задаром,
Гілки не втни для забави.
Оберігайте ж повсюди
Шлях і стежиночку в гаї,
Все це окрасою буде
Нашого рідного краю.
П. Сотниченко
— Чому присвячений вірш?
— До чого закликає автор?
— Що саме необхідно берегти?
2. Слухання пісні «ОСІНЬ на порозі» (муз. і сл. Анни Олейнікової)
3. Розглядання репродукції картини Йосипа Бокшая «Сухий потік»
— Пейзаж «Сухий потік» зберігається в колекції Чернігівського обласного художнього музею з 1974 року, а до цього зберігався у Чернігівському історичному музеї. На картині зображено маленьке озерце, поряд з яким дерева з яскравими кронами, дві постаті та гори вдалині.
Художник дуже любив на своїх картинах зображати осінь. Ця пора року сповнена яскравих барв листя, але разом із тим і певної зимової прохолоди.
— Що об’єднує вірш П. Сотниченка, пісню Анни Олєйнікової, картину Йосипа Бокшая?
— Які прикмети має осінь?
— Чи подобається вам ця пора року?
— Прочитайте тему уроку.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
— Люди здавна милувалися красою осені і намагалися передати свої почуття словом, за допомогою мелодії, у творах живопису. Отже, збагнути, осмислити, відчути осінню красу нам допоможуть на уроці поети, письменники, композитори, художники, а також власні спостереження.
IV. СПРИЙМАННЯ Й ЗАСВОЄННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота з виставкою книг. Розглядання малюнків, підготовлених до уроку
— Чому присвячені малюнки до уроку?
— Що ви намагалися зобразити на них?
— Які книги з виставки привернули вашу увагу?
— Що зображають малюнки на обкладинках?
— Яка назва книги вам найбільше подобається?
— Які твори ви читали, готуючись до уроку?
— Хто їх автор?
— Яка тема твору?
2. Технологія «Мікрофон»
— Уявіть, що ви працюєте у книжковому магазині і маєте презентувати книгу.
— Презентуйте і стисло перекажіть прочитану вами книгу.
— Зачитайте уривок з твору, що найбільше вам сподобався.
— Про які рослини пригадувалось у прочитаних вами творах?
— Про яких звірів?
— Про яких птахів?
3. Опрацювання вірша Олега Орача «Осінній ліс»
1) Лексична робота.
Черлений — темно-червоний.
Гербарій — колекція засушених рослин.
Незбагненний — якого не можна збагнути, зрозуміти, осягнути; незрозумілий.
2) Показове читання вірша заздалегідь підготовленими учнями.
ОСІННІЙ ЛІС
В лісі тихо-тихо, золота пора:
хто збира горіхи, хто гриби збира.
Я — листки збираю.
Загуде зима, розкладу гербарій —
і зими нема.
Ось листки із клена,
з дуба і з беріз…
Впрозелень-черлений,
впрозолот-вогненний,
чудо-незбагненний —
як жар-птиця! — ліс.
Завітай до мене,
скільки хоч дивись!
— Чи сподобався вам вірш?
— Які картини ви уявили, читаючи ці рядочки?
3) Повторне самостійне мовчазне читання вірша учнями.
4) Бесіда за змістом.
— Про що розповідає герой вірша?
— Чим зайняті лісові мешканці?
— Навіщо герой вірша збирає листя?
— З яких дерев?
— З чим порівнює ліс автор? Чому?
— Знайдіть і прочитайте спонукальне речення.
— Чому поет завершив вірш саме цим реченням?
— А хто з вас був в осінньому лісі?
— Що ви могли б розповісти про дива осіннього лісу?
— Осінь часто називають чудовою, замріяною, чарівною… У зелені коси дерев вплелися золотисті стрічки. Повітря прозоре і свіже. Дерева скидають на землю позолочене сонцем листя, яке осінь розфарбувала жовтими, червоними та коричневими кольорами. Тиша… І тільки ковані золотом листочки шумлять, дзвонять, шелестять: осінь, осінь, осінь…
4. Опрацювання казки В. О. Сухомлинського «Як починається осінь»
1) Комбіноване читання казки.
2) Бесіда за змістом з елементами вибіркового читання.
— Чому цей твір належить до жанру казки?
— Прочитайте, як описується Осінь.
— Прочитайте, що любить Осінь, як вона починається.
Цікаво знати, що…
Астрономічним початком осені вважають день осіннього рівнодення. Він настає 22 або 23 вересня: вчені вираховують точну дату. Цього дня тривалість дня і ночі на всій Землі однакова і дорівнює 12 годинам. Фенологи — вчені, які досліджують сезонні явища природи, — вважають початком осені період після 26 серпня, коли можуть настати перші нічні заморозки і починається листопад. А триває осінь 93 дні: з 26 серпня по 27 листопада.
— Прочитайте, як поводяться птахи восени.
— Що робить Осінь у садках?
— Чим зайнята Осінь теплого сонячного дня?
— Які картини ви уявили собі, читаючи казку?
5. Фізкультхвилинка
Всі підняли руки — раз!
Навшпиньках стоїть весь клас.
Два! — присіли, руки вниз —
На сусіда подивись.
Раз! — і вгору,
Два! — і вниз.
На сусіда подивись.
Будем дружно присідати,
Щоб ногам роботу дати.
Раз! — піднялись.
Два! — присіли.
Хай мужніє ваше тіло.
Спритно роблять різні вправи…
Раз, два, три, чотири, п’ять!
Люблять діточки стрибать!
6. Робота в парах. Читання казки методом «Естафета» за логічно завершеними частинами
— На скільки частин можна поділити казку?
7. Словесне малювання
— Який малюнок ви намалювали б до кожної частини твору?
V. ЗАКРІПЛЕННЯ Й ОСМИСЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Робота в малих групах за картками
Гра «Уважні читачі»
— За потреби, відкоригуйте висловлювання.
Осінь — це онучка Діда Мороза. (Дочка)
В Осені коси заквітчані різнобарвними стрічками. (Пшеничними колосками)
Любить Осінь ранками сидіти на березі річки. (Вечорами; ставка)
Радіють Осені пташки. (Бояться)
Доторкнеться до яблуні — яблука падають. (Жовтіють)
А дятли сумують, зустрівшись із Осінню… (Радіють)
Учора холодний, похмурий день. (Сьогодні теплий, сонячний день.)
Високо стоїть сонце — світить і дуже гріє. (Низько стоїть сонце — світить, але не дуже гріє.)
2. Читайте, запам'ятовуйте!
Прикмети осені
✵ Якщо спілий овес удруге зазеленіє — осінь буде непогожа.
✵ Передчасно з’являється на деревах жовте листя — на ранню осінь.
✵ Грім у вересні — на теплу осінь.
✵ Якщо багато павутиння літає на бабине літо — очікуйте ясної осені та холодної зими.
✵ Жовтневий грім — на безсніжну зиму.
✵ Павутиння стелиться по рослинах — на тепло.
✵ Сире літо і тепла осінь — на довгу зиму.
✵ У лісі багато горобини — осінь буде дощовою.
Прислів'я про осінь
✵ Осінь — у погоди змін вісім.
✵ Літо зі снопами, а осінь з пирогами.
✵ В осінню негоду сім погод надворі: сіє, віє, крутить, мутить, рве, зверху ллє, знизу мете.
✵ Холодний вересень, так ситий.
✵ Жовтень ні колеса, ні полоза не любить.
✵ Навесні дощ ростить, а восени — гноїть.
✵ У вересні одна ягода, і та гірка горобина.
✵ У листопаді зима з осінню бореться.
— Які прикмети осені запам’ятали?
— Які прислів’я про осінь знаєте?
— Поясніть, як ви їх розумієте.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
Ось і дзвоник вже лунає,
Він усіх нас сповіщає,
Що урок кінчати час,
Бо перерва кличе нас.
— До побачення! До наступної зустрічі у книжковому світі!
— Що нового дізналися на уроці?
— Якою осінь постала у вашій уяві?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
— Наступний урок позакласного читання проведемо за темою «Книги, газети, журнали читай — розуму набирай». Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача.