Всі публікації щодо:
Зарубіжна література
Казки
ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ 3 клас - Конспекти уроків - 2014 рік
Підсумок за темою Казки народів світу
Матеріал до уроку. Казки «Сильний лев і маленьке мишеня»; «Як серед птахів виникла дружба», «Синя Свита Навиворіт Пошита», «Чарівний каптур».
Мета. Узагальнити знання учнів про ознаки народних казок. Розвивати вміння аналізувати, порівнювати головних героїв; складати загадки, фантазувати. Виховувати бажання робити добрі справи.
Обладнання. Картки-«блискавки», слова для «Павутинки».
Хід уроку
I. Організація класу.
II. Розвиток фонематичного сприймання.
1. Гра «Назви спільний звук».
Вільний, дужий, великий, кращий, нікчемний, блискучий, чарівний, слабосиле.
— Яке слово зайве?
2. Читання слів з карток-«блискавок».
Зацікавлено, сердито, здивовано, задоволено, пошепки, завзято, влучно, мудро, весело, радісно, дружно.
III. Повторення вивченого матеріалу.
1. Бесіда.
— Яку тему ми вивчили?
— На які групи можна поділити народні казки?
2. Складання «Павутинки».
Читаючи казки народів світу, ми переконалися, що вони нас навчають робити добрі справи, виховувати у собі хороші людські риси, почуття, якості.
— Хто з героїв казок був розумним? (Вчитель далі складає павутинку.)
— Хто з персонажів проявив ввічливість?
— Які головні герої переконали, що слід жити у дружбі та злагоді?
— Кого можна назвати вдячним?
— Хто з героїв показав, що він може прийти на допомогу?
— Хто переконав вас у тому, що до людей треба відноситись із повагою?
3. Мовно-логічне завдання.
Пригадайте, які чарівні казки ви прочитали. З’єднайте стрілками чарівників чи чарівні речі з їхніми назвами.
Чарівник каптур
головний убір Нагай
пташка цар-чарівник
4. Робота з малюнками (с. 28).
— Розгляньте малюнки. Пригадайте назви відповідних казок. Визначте, до якого виду вони належать. Чому?
5. Робота за схемою (с. 29).
— Розгляньте схему побудови чарівних казок. Опираючись на неї, доведіть, що казка «Синя Свита Навиворіт Пошита» (або «Чарівний каптур» ) є чарівною.
6. Творча робота.
— Складіть загадки, відгадками до яких будуть персонажі з прочитаних вами казок.
7. Фізкультхвилинка.
8. Розвиток зв’язного мовлення.
— Уявіть, що прочитані вами чарівні казки зібралися на бал у Палаці Див. У якому вбранні була б кожна з них?
9. Тематична робота 2 (зошит для тематичних робіт, с. 5-6).
IV. Підсумок уроку.
Вікторина «Чи уважно ти читав?».
— З якого твору ці слова?
✵ «У голові не вкладається».
✵ «Люди начебто й розумні, однак простої речі не второпають».
✵ «Перед царем стояв славним козаком, по двору біг чорним соболем, під ворота ліз білим горностаєм, по полю біг сірим зайцем».
✵ «Значить, з усіма — і з малими, і з великими — треба жити в мирі».
✵ «Чому ми не можемо дружити замість того, щоб битися і сваритися?»
✵ «Хто сховається від мене, тому півцарства віддаю».
✵ «Хоч одну добру справу сьогодні зробив».