Всі публікації щодо:
Павличко Дмитро
ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ 3 клас - Конспекти уроків - 2014 рік
Білий вірш
Матеріал до уроку. Дмитро Павличко «На щастя».
Мета. Продовжити знайомство з творчістю Д. Павличка. Розширити уявлення про «білий вірш». вчити розуміти прочитане, виділяти у ньому головне. Виховувати любов до прекрасного. Обладнання. Картки для завдань.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Мовна розминка.
1. Гра «Читай за хвилькою».
— Прочитайте склади, шо зверху «хвильки». з наростаючим темпом, а ті, що внизу, — зі сповільненим.
— Прочитайте вираз «по хвильках».
— Як ви розумієте цей вислів В Сухомлинського?
2. Гра «Спробуй скоротити речення».
Наші предки вірили, що обереги здатні впливати на щастя і долю людини.
3. Розвиток зв’язного мовлення.
— Розкажіть, які обереги ви знаете.
— У чому їх сила?
III. Повідомлення теми і мети уроку.
— Сьогодні на уроці ми дізнаємося про ще один оберіг, коли прочитаємо вірш Дмитра Павличка «На щастя».
IV. Опрацювання вірша Д. Павличка «На щастя».
1. Виразне читання вірша вчителем.
— Який подарунок на щастя отримав хлопчик?
2. Хвилинка-цікавинка.
— Здавна підкова на щастя вважалася сильним талісманом (амулетом, оберегом). Звідки виникло таке повір’я?
Вперше віра в чудодійні властивості підкови виникла в Давньому Єгипті. Для коней, яких запрягали в колісницю фараонів, виковувалися золоті підкови. Така знахідка дійсно могла збагатити свого власника. Тому й виникло повір’я про те, що підкова людиною на щастя знаходиться.
Є й інша версія. Її пов’язують із легендою про коваля Дунстана і диявола. Одного разу в його кузні з'явився чорт, прийняв вигляд коня, і звернувся до святого Дунстана, щоб той підкував йому ко пито. Дунстан погодився, але замість цього прикував коня до стіни і припік розпеченою підковою. Лиходій запросив пощади. Годі святий звільнив його і сказав, що відтепер чорт не зможе увійти в будинок, якщо в ньому висить підкова.
3. Словникова робота.
Кінь |
століть |
море |
цікавий |
місто |
допитливий |
площа |
підкований |
острів |
підкова |
вершник |
4. Читання вірша учнями вголос.
— Як ви гадаєте, з якою метою поет розповів цю історію?
5. Вибіркове читання і робота над змістом.
— Зачитайте, де знаходиться вершник на коні.
— Скільки їм обом років?
— За що хлопчик отримав підкови на щастя?
— Спробуйте відшукати рими у цьому вірші.
— Пригадайте, як називається вірш без рими.
6. Різновиди читання.
а) Читання «ланцюжком»;
б) читання «буксиром». у парі з сусідом по парті.
7. Гра «Розвідники».
— Скільки разів у вірші зустрічається слово «кінь». (3 рази)
8. Виразне читання вірша.
9. Робота з зошитом (с. 35).
V. Підсумок уроку.
— Вірш якого поета ви читали на уроці?
— Яка особливість цього вірша?