МАРКО ВОВЧОК. ЛІТНІЙ РАНОК. МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ. ЛІТНІЙ ДЕНЬ - РОЗДІЛ ЧЕТВЕРТИЙ. ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ

Розробки уроків - ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ 4 клас ІІ семестр - (за підручником О. Я. Савченко)

МАРКО ВОВЧОК. ЛІТНІЙ РАНОК. МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ. ЛІТНІЙ ДЕНЬ - РОЗДІЛ ЧЕТВЕРТИЙ. ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ

Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання, вчити інтонацією передавати настрій твору; розвивати вміння бачити та відчувати красу й різноманітність природних явищ, передавати своє ставлення до змісту твору, порівнювати, спів- ,ставляти прочитане; виховувати спостережливість, любов до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Ось і дзвоник пролунав,

До бесіди всіх позвав.

Всі ви сіли рівно, вправно,

І розмова піде славно.

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Гра „Утвори зменшено-пестливе слово“

Дівчина — ... (дівчинка, дівчаточко).

Хлопець — ... (хлопчик, хлопчаточко).

Вишні — ... (вишеньки).

Дерево — ... (деревце).

Руки — ... (ручки, рученята).

Хата — ... (хатинка).

Низько — ... (низенько).

2. Робота над скоромовкою

Гра „Дощик“

Діти читають хором.

• Накрапає дощ (тихо).

• Дощ пускається сильніше (голосніше).

• Злива (голосно),

• Дощ слабшає (тихіше).

• Дощ припинився (читання припиняється).

Моржі лежать,

Моржат сторожать.

Моржі прибережні —

Сторожі обережні.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра „Хто краще?“

Конкурс на краще виразне читання з пам’яті вірша Олександра Олеся „Степ“.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— На попередньому уроці ми разом з Олександром Олесем милувалися степом у різні пори року. Сьогодні ми будемо спостерігати, як письменники описують красу української землі у різні пори доби.

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Опрацювання твору Марка Вовчка „Літній ранок“

1) Робота над загадкою.

• Він найпершим прокидається,

Чепуриться, умивається,

Вийде з терема хутенько,

Привітає землю-неньку.

Є така в нього турбота —

Всіх підняти до роботи. (Ранок)

2) Гра „Рибки“.

Самостійне мовчазне читання твору учнями

— Які картини ви уявляли, читаючи твір?

— Який настрій створює твір?

3) Словникова робота.

Читання колонок слів „луною“ за вчителем

Луки      росяними

пташки      навкруги

схованок      життєдайного

здіймається      прокидається

— Яке слово „зайве“ в першому стовпчику? (Здіймається — дієслово)

— Яке слово другого стовпчика складається з двох частин? (Життєдайного)

4) Робота в парах.

Підготовка до виразного читання твору

— У якому темпі, з якою інтонацією і силою голосу будете читати твір?

— Яке речення прочитаєте з особливою інтонацією?

5) Виразне читання твору учнями.

6) Аналіз змісту твору з елементами вибіркового читання.

— Що автор говорить про луки?

— З чим порівнює росу?

— Як описує пробудження пташок?

— Доберіть синонім до слів випурхують та схованок.

— Якою є ріка на світанку?

— Що автор говорить про гори?

— Як впливає сонце на трави і квіти?

7) Гра „Добери епітети“.

Краплинами      легенькою

самоцвітами      чудові

промінням      росяними

пеленою      дорогими

пахощі      сонячним

2. Фізкультхвилинка

3. Опрацювання твору Михайла Коцюбинського „Літній день“

1) Виразне читання твору вчителем.

— Чи сподобався вам твір?

— Який настрій він у вас викликав?

— Які картини ви уявляли, слухаючи його?

2) Словникова робота.

Вилискували — м’яко блищали, відсвічували; лисніли.

3) Гра „Бджілки“.

Самостійне напівголосне читання твору учнями

— У якому темпі, з якою інтонацією і силою голосу будете читати твір?

— Які слова виділите голосом при читанні?

4) Виразне читання твору учнями.

5) Аналіз змісту твору з елементами вибіркового читання.

— Що автор говорить про небо?

— З чим порівнює річечку?

— Які ще порівняння є в тексті?

4. Робота в групах

Порівняння описів природи „Літній ранок“ і „Літній день“.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Чи сподобався вам сьогоднішній урок?

— З яким настроєм його завершуєте?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вивчити напам’ять рядки опису, які найбільше сподобалися (с. 65-66).






Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.