Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Всі публікації щодо:
Сухомлинський Василь
Розробки уроків - ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ 4 клас ІІ семестр - (за підручником О. Я. Савченко)
ВАСИЛЬ СУХОМЛИНСЬКИЙ. СПІВУЧА ПІР'ЇНКА
Мета: розширити і поглибити знання учнів про творчість В. Сухомлинського; ознайомити їх з твором «Співуча пір'їнка»; спонукати школярів до роздумів щодо змісту твору; розвивати творче сприймання й уміння описувати навколишній світ; розвивати уяву, фантазію, зв'язне мовлення учнів; виховувати кращі риси характеру.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
Робота над скоромовкою
Гра «Дощик».
Діти читають хором.
✵ Накрапає дощ (тихо).
✵ Дощ пускається сильніше (голосніше).
✵ Злива (голосно).
✵ Дощ слабшає (тихіше).
✵ Дощ припинився (читання припиняється).
Бабуся в кіоску забула авоську,
А внучка Ганнуся відразу гайнула,
Забуту авоську бабусі вернула.
III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Робота в групах. Гра «Дуель».
Учні в групах ставлять одне одному запитання за змістом рубрики «Чи уважно ти читав?». Оцінюють відповіді одне одного.
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Згадайте, хто з письменників написав «Казки школи під голубим небом». та пропонував проводити уроки серед природи? (В. О. Сухомлинський)
— Які твори цього автора ми вже читали?
— Чого вони нас навчили?
V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Гра «Рибки».
Самостійне мовчазне читання вступної статті
— Про що йшлося в розділах «Я хочу сказати своє слово». та «Візьму перо і спробую».
— Чи знаєте ви свої здібності? Чи розвиваєте Ви їх і належно цінуєте?
2. Опрацювання твору Василя Сухомлинського «Співуча пір'їнка».
1) Виразне читання твору вчителем.
— Чи сподобалась вам казка?
— Які почуття вона у вас викликала?
— Про яку пташку розповідається в казці?
— Чи чули ви колись про такого дивовижного птаха? (Демонстрування малюнка, на якому зображено стрепета.)
— Стрепет належить до родини дроф. Це великий птах із сильними довгими ногами, короткими кігтями, щоб краще було ходити і бігати у степах з високою та густою травою. Коричнево-сіре забарвлення допомагає ховатися від ворогів. А з голосом цій пташці не поталанило. Вона може лише невиразно шипіти.
2) Словникова робота.
Читання слів «буксиром». за вчителем
Свист струни
стрепет пір’їнка
звучання найтоншої
висувається дивовижний
— Доберіть синоніми до слова дивовижний (чудовий, прекрасний, прегарний, чарівний).
— Прочитайте окремо іменники, дієслова, прикметники.
3) Робота в парах. Підготовка до виразного читання.
— У якому темпі, з якою інтонацією і силою голосу будете читати твір?
— Які слова виділите при читанні?
— Де зробите паузи?
4) Виразне читання твору учнями.
5) Фізкультхвилинка.
6) Аналіз змісту з елементами вибіркового читання.
— Як автор пише про Стрепета?
— Що він має у своєму крилі?
— Чим особлива пір’їнка?
— Із чим порівнюється його спів? Прочитайте.
— Яке лихо трапилось у Стрепета?
— Куди впала пір’їнка?
— Хто знайшов пір’їнку?
— Що Сергійко зробив із пір’їнкою?
— Про що попросив його Стрепет?
— Як ви розумієте слова чоловіка?
7) Гра «Розвідники».
— Скільки разів у творі автор ужив слово Сергійко (3)? Стрепет (8)?
— Доберіть спільнокореневі слова до слова спів. (Співає, співуча, заспівати, співак)
8) Гра «Голосування ногами».
Діти встають у дві шеренги: права шеренга — «я вважаю, що твердження правильне». ліва шеренга — «я вважаю, що твердження неправильне».
— Я читатиму речення, деколи навмисне замінюючи слово чи вираз, а ви швидко шукайте його в тексті. Якщо речення правильне, то тупотить ногами права шеренга, неправильне — тупає ногами ліва шеренга та називає правильну відповідь.
9) Гра «Земля — небо».
За командою «земля». діти нахиляються до книжки і читають текст. За командою «небо». — піднімають голівки вгору, прибираючи вказівки від тексту. Знову «земля». — учні очима знаходять, де вони припинили читати.
10) Робота в групах. Гоа «Складіть і поясніть».
— Багато прислів’їв, приказок і висловів з творів В. Сухомлинського стали крилатими.
Відновіть та поясніть їх значення.
Гарні не красиві слова, … |
не було б краси. |
Якби все на світі було однакове, … |
своя співуча пір’їнка. |
Рана від слова заживає, проте… |
а красиві діла. |
До самої вершини… |
слід глибокий зостається. |
У кожної людини є… |
веде кам’яна стежина. |
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— З яким твором ознайомилися на уроці?
— Хто його автор?
— Яка головна думка твору?
— Який висновок зробили для себе після сьогоднішнього уроку?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Переказувати казку (с. 174-175).