ВСТУП ДО РОЗДІЛУ „КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІ”. МИКОЛА ВОРОНИЙ. КРАСА! НА СВІТІ ЦІМ КРАСА... - КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІ

Розробки уроків - Літературне читання 4 клас І семестр - (за підручником В.О. Науменко) - 2015 рік

ВСТУП ДО РОЗДІЛУ „КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІ”. МИКОЛА ВОРОНИЙ. КРАСА! НА СВІТІ ЦІМ КРАСА... - КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІ

Мета: почати ознайомлення учнів з новим розділом „Краса світу в художньому творі”; вдосконалювати навички свідомого виразного читання, вчити аналізувати прочитане; розвивати зв'язне мовлення, образне мислення, творчу уяву; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Артикуляційна гімнастика [тренувальні вправи для м'язів м'якого піднебіння і глотки]

• Позіхати із закритим і відкритим ротом. Позіхати, широко відкриваючи рот, шумно втягуючи повітря.

• Покашлювати довільно. Добре прокашлятися, широко відкривши рот, доклавши сили, стиснути кулаки. Покашлювати потрібно, висолопивши язика.

• Копіювати полоскання горла з перекинутою головою. Полоскання виконувати з густою рідиною (сік з м'якоттю, кисіль, кефір).

• Випивати воду невеликими порціями (до 30 ковтків). Пити можна крапельки води або соку.

• Із затиснутим носом надути щоки.

2. Робота над скоромовкою

В рукомийнику помию

Руки я брудні.

Хай подасть мерщій сестричка

Рушничок мені.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Робота в парах. Гра „Ти — мені, я — тобі”

Учні в парах ставлять одне одному запитання за змістом розділу „У країні давнини” (с. 30).

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні ми починаємо вивчати новий розділ.

— Прочитайте його назву.

— Як ви вважаєте, про що йтиметься у творах цього розділу?

— Які за жанром твори ми будемо вивчати?

— Твори яких авторів будемо читати?

— З ким із них ми вже знайомі?

— А з ким познайомимося?

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Виразне читання вчителем вірша Миколи Вороного „Краса! На світі цім Краса...”

— Чи сподобався вам вірш?

— Які почуття намагався передати поет?

— Чим він захоплюється?

— Чому слово Краса написане з великої літери?

— Які порівняння вживає поет у вірші?

2. Ознайомлення із вступом до розділу

Гра „Рибки”. Самостійне мовчазне читання статті учнями (с.31)

— До чого спонукатимуть вас твори цього розділу?

— Що треба намагатися сприймати?

— Що таке поезія?

— Що поети висловлюють у своїх творах?

3. Фізкультхвилинка

4. Слухання й обговорення віршів

— Послухайте вірш Лесі Українки.

Спить озеро, спить ліс і очерет.

Верба рипіла все: „Засни, засни...”

І снилися мені все білі сни:

на сріблі сяяли ясні самоцвіти,

стелилися незнані трави, квіти,

блискучі, білі... Тихі, ніжні зорі

спадали з неба — білі, непрозорі —

і клалися в намети...

— Які почуття передає поетеса в цьому вірші?

— Який настрій створюють ці рядки?

— Який світ постає перед вами, коли ви слухаєте поезію Лесі Українки?

— Послухайте вірш І. Я. Франка.

Веснянії пісні,

Веснянії сни,

Чом так безутішні,

Безвідрадні ви?

Чи для вас немає

Зелені в лісах,

Чи для вас не сяє

Сонце в небесах?

Чи для вас весела

Квітка не цвіте,

Що лиш вбогі села,

Людський біль здрите?

— Чому поета не радує весна?

— Чого його пісні і сни безутішні?

— Що таке проза?

— Про що розповідають письменники в прозових творах?

— Що потрібно зробити, щоб зрозуміти прозовий твір?

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що нового дізналися на уроці?

— Які відкриття для себе зробили?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготувати виразне читання свого улюбленого вірша українських поетів.






Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.