Всі публікації щодо:
Фольклор
Розробки уроків - Літературне читання 4 клас І семестр - (за підручником В. О. Науменко) - 2015 рік
ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РОЗДІЛОМ «У КРАЇНІ ДАВНИНИ»
Мета: узагальнити знання учнів за прочитаним розділом «У країні давнини»; вчити порівнювати, співставляти прочитані твори; розвивати творчі здібності учнів, уміння узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати любов до рідного слова.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА (див. додатковий матеріал до уроку на с. 44)
III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Гра «Обличчям до обличчя»
Учні в парах переказують киргизьку народну казку «Злагода».
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Який розділ завершили вивчати?
— Яки види творів прочитали?
— Що об’єднує твори, подані у цьому розділі?
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗДОБУТИХ ЗНАНЬ
1. Робота за рубрикою «Перевір свої досягнення» (с. 30)
2. Фізкультхвилинка
3. Гра «Чи уважний ти читач?»
Тестування
1. Яку тварину найбільше шанували єгиптяни?
а) Бика;
б) корову;
в) крокодила.
2. Як звуть у єгиптян бога Сонця?
а) Апоп;
б) Ра;
в) Ісід.
3. Що означає ім’я Пандора?
а) Та, що думає потім;
б) та, що всім обдарована;
в) та, що всім володіє.
4. З чого, за слов’янським міфом, бог створив першочоловіка?
а) 3 дерева;
б) з піску;
в) з глини.
5. Який птах уродився з яєць, що зніс Сокіл-Род?
а) Лебідь;
б) сокіл;
в) коршун.
6. Хто захопив у полон дівчину, яка перетворилася на тополю?
а) Татари;
б) турки;
в) хазари.
7. Чим займався Кий?
а) Мисливством;
б) перевозом;
в) полюванням.
8. Як звали сестру Кия, Щека, Хорива?
а) Тополя;
б) Пандора;
в) Либідь.
9. Чому сумував лебідь із притчі Леонардо да Вінчі?
а) Прощався із життям;
б) летів у вирій;
в) прощався з лебідкою.
10. Яке дерево виросло із зернятка, що посадила Ганна?
а) Тополя;
б) верба;
в) явір.
11. Де Ганна зустріла князенка?
а) У церкві;
б) у лісі;
в) у селі.
12. Що найбільше засмучувало дідуся, який жив на березі Іссик-Кулю?
а) Що діти сваряться;
б) що він часто хворіє;
в) що діти та внуки його не провідують.
Відповіді: 1а; 2б; 3б; 4в; 5а; 6б; 7б; 8в; 9а; 10б; 11а; 12а.
4. Робота в групах
— Пригадайте жанр твору.
«Пандора» |
легенда |
«Лебідь» |
українська народна казка |
«Злагода» |
притча |
«Тополя» |
міф |
5. Робота в парах. Гра «Хто це сказав?»
✵ «Тільки коли на землі не стане цього бога, пітьма і зло запанують над світом!» (Апоп. Єгипетський міф «Ра та Апоп» )
✵ «Батьку степе, поля рідні, порятуйте мене!» (Дівчина. Народна легенда «Тополя» )
✵ «Ач, нетіпаха, до кого рівнятися задумала!» (Баба. Українська народна казка «Золотий черевичок» )
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Що повторили на сьогоднішньому уроці?
— Що вам найбільше сподобалося?
— Які завдання викликали найбільший інтерес?
— З яким настроєм завершуєте сьогоднішній урок?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Відповідати на запитання (с. 30).