Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Всі публікації щодо:
Казки
Літературне читання - конспекти уроків 4 клас - (за підручником М. І. Чумарної) - 2015 рік
Матеріал уроку. «Які бувають казки» (стаття а підручнику). Українська народна казка «Ілля Муромець».
Мета. Продовжити ознайомлювати учнів з кращими зразками усної народної творчості казками, з видами народної казки. Вдосконалювати навички виразного читання. Виховувати почуття гордості за славетних героїв української землі.
Обладнання. Тлумачний словник української мови. Чарівна торбинка до гри: «З якої казки цей предмет». Ілюстрації до казки.
Хід уроку
Організаційний момент.
Сядьте, діти, всі рівненько,
казку прочитаємо.
Щось цікаве і новеньке
у ній відшукаємо.
Мовна розминка.
Гра «З якої казки цей предмет».
Учні по черзі підходять до торбинки і витягують будь-який предмет. Називають його і казку, в якій він згадується.
Яйце «Яйце-райце», «Курочка Ряба».
Солома — «Солом’яний Бичок».
Пір'я — «Кривенька Качечка».
Чоботи — «Батьківські поради».
Тарілка — «Лисиця і Журавель».
Стріла — «Царівна-жаба».
Рукавиця — «Рукавичка».
Пшениця — «Колосок».
Горох — «Котигорошко».
Бинт — «Айболить».
Дзеркальце — «Білосніжка і сім гномів».
Чи всі з названих казок с народними? (Ні, «Айболить» написав Карній Чуковський, а «Білосніжну» — бранні Грімм.)
ІІІ. Підготовка до сприймання нового матеріалу.
Читання анаграм.
— Розшифруйте слова і дізнаєтесь, які бувають казки.
ЧНІГЕЇРО |
ФОМІЧНІЛОГІ |
РІЧАВНІ |
ЦІСОНОАЛЬ-БУВІПОТО |
Повідомлення теми і завдань уроку.
— Над яким розділом ми почали працювати?
— Який твір з цього розділу вже прочитали?
— До чого закликав нас цей вірш?
— Отже, ми мандруємо в казку. Сьогодні на уроці більше дізнаємося про види казок, прочитаємо українську народну казку «Ілля Муромець».
Опрацювання статті в підручнику «Які бувають казки».
Вступне слово вчителя.
Казка — один з найдавніших, широко розповсюджених та живучих жанрів усної народної творчості (фольклору). Немає на земній кулі народу або племені, які б не мали своїх казок. Бо через казку формуються цілі народи. У казках проявляється уявлення народу про щастя, втілюються його ідеали, любов до прекрасного і героїчного, всепереможна віра в добро і справедливість.
«Які бувають казки» читання статті вчителем.
— Що запам’ятали з почутого?
Вибіркове читання.
— Прочитайте, що таке казка.
— Про що розповідають міфологічні казки?
— Які казки називають героїчними?
— Які казки іменують чарівними?
— Які казки навчають по правді жити?
— Що таке притчі?
— Що є спільним для всіх народних оповідок?
Робота з прислів’ями.
— Прочитайте прислів’я після тексту.
— Чи можна сказати, що вони стосуються казки?
Опрацювання казки «Ілля Муромець».
Словникова робота.
— Відшукайте значення слова.
Слухання казки.
— Що ми дізнаємося про Іллю з перших рядків казки?
— Як вилікувався хліборобський син?
— Куди вирушив Ілля?
— Від кого пішов визволяти Ілля руську землю?
— Які перешкоди трапилися на шляху героя до Києва?
— Опишіть Соловія-розбійника.
— Чому не повірили Іллі в Києві?
— Що сталося з боярами після посвисту Соловія?
— Чому кинули Іллю у в'язницю?
— Хто його врятував від голодної смерті?
— Чому князь просив прощення у богатиря?
— Як закінчилась казка?
Слово вчителя.
А чи знаєте ви. що Ілля Муромець — не вигаданий герой, а реальна людина, історична особа. Він справді жив і боронив українські землі. В одній із печер Печорської Лаври покояться чудотворні мощі Іллі Муромця.
Вправи на вдосконалення навичок читання.
Прочитайте речення про…
Знайти речення, у якому є слово…
Прочитати за особами фрагменти казки:
✵ розмову між сином і дідами;
✵ як розмовляв Ілля з жінкою Соловія-розбійника;
✵ розмову між князем та Іллею.
VII. Підсумок уроку.
— Що у казці схвалюється?
— Що засуджується?
— Що дало силу перемогти в битві з Каліном?
VIII. Домашнє завдання.
Навчитися виразно читати казку; поділити на логічно завершені частини.