ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Sleepagotchi

#TotalHash
Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна

Всі публікації щодо:
Казки

Літературне читання - конспекти уроків 4 клас - (за підручником М. І. Чумарної) - 2015 рік

Матеріал уроку. Українська народна казка «Ілля Муромець». Прислів'я.

Мета. Розширити й узагальнити знання дітей про види народних казок, які вони читали в попередніх класах. Удосконалити вміння знаходити в тексті зачин, основну частину і кінцівку; ділити текст на логічно завершені частини; складати план тексту. Розвивати вміння складати характеристику дійових осіб. Виховувати інтерес до усної народної творчості.

Обладнання. Картки з назвами казок.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань.

1. Бесіда.

— Що таке казка?

— З яким видами каюк ми ознайомилися на минулому уроці?

— Які види казок ви ще можете пригадати?

— До якого виду відноситься казка «Ілля Муромець» ?

2. Гра «Точно в ціль».

На дошці записано види народних казок. Дітям пропонується вибрати картку з назвою казки і прикріпити до дошки у відповідну колонку.

Казки про тварин Чарівні казки Міфологічні казки

Відповіді: «Царівна-жаба» (3): «Лев і осел» (1); «Лисичка-кума» (1); «Кирило-кожум’яка» (2); «Мудра дочка» ( — ); «Курочка Ряба» (3): «Яйце-райце» (3); «Ох» (2); «Летючий корабель» (2); «Дідова дочка і бабина дочка» ( — ); «Пан Коцький» (1).

— Які з цих казок ви не віднесли до жодної групи? Чому? (Цe соціально-побутові казки.)

II. Мовна розминка.

1. Замість крапок вставте букви так, щоб вони були закінченням усіх слів.

2. Прочитайте зашифроване прислів'я.

— Як ви його розумієте?

— Якого героя з казки «Ілля Муромець» стосується це прислів'я?

III. Робота з казкою «Ілля Муромець».

1. Перевірка навичок читання. Визначення зачину, основної частини і кінцівки.

2. Робота над образними засобами казки.

— Поясніть, як розумієте вирази: «дубом ворогів трощити» (битися з великою силою); «на трьох дубах, на дев'яти гілках» (дуже високо); «засвистить по-солов'їному» (високим голосом); «зареве по-звіриному» (грубим голосом); «дошку у дев'яносто пудів» (дуже важку); «ні звір не пробіжить, ні птиця не пролетить» (ніхто не пройде).

3. Характеристика героїв казки.

На дошці накреслена таблиця. Учні добирають характерні риси кожному героєві.

Ілля Муромець

Соловій-розбійник

Дочка князя

Калін





4. Поділ казки на логічно завершені частини. Складання плану казки.

Орієнтовний план казки

1. Зцілення Іллі.

2. Настанови дідів.

3. Подорож до Києва.

4. Поєдинок з Соловієм-розбійником.

5. Зустріч з князем.

6. Перемога над Каліном.

IV. Підсумок уроку.

Вправа «Крісло автора».

— Зараз ви запишете свої думки щодо прочитаної казки.

— Чи сподобалася вам казка?

— Який епізод сподобався найбільше? Чим?

На це завдання ви маєте 3 хв.

Потім діти зачитують свої твори у «Кріслі автора».

V. Домашнє завдання.

Намалювати словесний портрет Іллі Муромця. Прочитати прислів’я і подумати, кого з героїв казки вони можуть стосуватися.







ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Gold eagle bithub_77-bit bithub_77-bit bithub_77-bit