Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Всі публікації щодо:
Антонич Богдан-Ігор
Сенатович Оксана
Сухомлинський Василь
Літературне читання - конспекти уроків 4 клас - (за підручником М. І. Чумарної) - 2015 рік
Мову рідної природи розуміти серцем вчись. Позакласне читання
Матеріал уроку. Василь Сухомлинський «Гавеня і Соловей». Богдан-Ігор Антонич «Ліс». Оксана Сенатович «Друже мій». Загадки.
Мета. Розширити і поглибити знання учнів про значення матері у житті людини. Розвивати вміння розуміти природу серцем. Удосконалювати навички читання прозових і поетичних творів. Виховувати шанобливе ставлення до матері.
Обладнання. Портрет В. Сухомлинського; запис звуків птахів.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати,
дружно й плідно працювати.
II. Мотивація навчальної діяльності.
1. Загадка.
Багато в світі різних слів
і гарних висловів чимало.
Та найласкавіше із них
і найгарніше слово… (мама).
2. Асоціативний куш.
На дошку вивішують сонечко з промінцями, всередині якого слово «мама». Вчитель пропонує дітям назвати якості своїх матусь.
— Яка у вас матуся? (Ніжна, лагідна, кохана, красива, добра, уважна, турботлива, весела, працьовита… )
III. Повідомлення теми уроку.
— «Мама». «матуся». «матінка». «ненька». — яким прекрасним світлом сповнені ці слова! Вимовляючи ці слова, пригадуєш материнську усмішку, лагідність її очей, ніжність серця. Матерів мільйони. І кожна несе в серці любов, доброту.
Сьогодні на уроці ми ще раз переконаємося, що для кожного своя мама найкраща.
IV. Опрацювання оповідки Василя Сухомлинського «Ґавеня і Соловей».
1. Розповідь про письменника.
— Василь Олександрович Сухомлинський виховувався у сім’ї, де завжди були взаємна довіра, повага до старших, праця. Коли він був дитиною і навчався у школі, то завжди був старанним, добре вчився, любив читати, малювати. На канікулах ходив до дитячого садка, де допомагав вихователям. Він доглядав малюків, розповідав казки і проводив веселі ігри. З часом обрав професію педагога. Василь Сухомлинський написав дуже багато казок, оповідань для дітей.
— Які твори Сухомлинського ви можете пригадати?
2. Читання оповідки вчителем.
— Як ви думаєте: цей твір за жанром — оповідання, байка чи притча? (Байка.)
— Про кого цей твір?
— Назвіть дійових осіб.
3. Словникова робота.
Читання стовпчиків слів «буксиром». за вчителем.
Ґава |
струмками |
Ґавеня |
пролунав |
сльози |
заслухався |
залунало |
черв'ячками |
частувала |
солов’їний |
— Прочитайте най коротше слово; усі іменники; усі дієслова; прикметники.
4. Аналіз змісту з елементами вибіркового читання.
— Чому плакало Ґавеня?
— Хто прилетів його заспокоювати?
— Прочитайте, що зробив Соловей, коли прилетів до Ґавеняти?
— Чи заспокоїлось Ґавеня, коли Соловей заспівав?
— Зачитайте, що сказало Ґавеня Солов'ю, коли почуло материн голос.
— Чому Ґавеняті не сподобався спів Солов'я?
— Який висновок можна зробити? (Для кожної дитини голос рідної матусі найкращий.)
5. Удосконалення читацьких навичок.
✵ Гра «Вовк і заєць». Читання «ланцюжком».
Першим починає читати «заєць». Коли він прочитає кілька слів, починає читати «вовк». Він намагається наздогнати зайця. Гра припиняється, коли обидва учні читають одне і те ж.
✵ Гра «Хвости».
Вчитель починає читати речення, учні знаходять його у тексті і читають кінець.
V. Робота з поетичними творами.
1. Читання і усвідомлення вірша «Ліс».
✵ Читання вчителем.
✵ Словникова робота.
Сарна — струнка, граційна тварина, з невеликою головою на тонкій шиї, міцними ногами. Хвіст короткий, вуха довгі. Відноситься до родини оленевих. Елегія — ліричний вірш задумливого, сумного характеру: журлива пісня. Діброва — ліси, в яких переважають дуби.
✵ Виразне читання вірша учнями.
2. Робота над віршем «Друже мій».
✵ Читання вчителем.
— До кого звертається автор у цьому вірші?
— Кого Оксана Сенатович називає «друже мій».
— Про які звуки рідної природи сказано у вірші?
— Які ще голоси можна почути, прислухавшись до природи?
— До чого закликає нас автор у цьому вірші?
Словникова робота.
— З’єднайте слово і його значення.
> Читання вірша учнями.
— Як ви розумієте вислів «мова природи».
— Чи здатна людина розуміти мову звірів, рослин?
VI. Підсумок уроку.
— Ми закінчили читати розділ. Яку назву він мав?
— До чого нас закликали всі ці твори?
— Яка основна думка оповідання «Гусенятко». Хто його написав?
— Закінчіть вислів «Пахне ліс осінній…». (гіркуватим димом). У якому творі зустрічаються ці рядки? Хто є його автором?
VII. Домашнє завдання.
Придумати усну розповідь на тему «Про що задумався соловей». Дібрати три загадки про явища природи.
УРОК 36 Позакласне читання