Всі публікації щодо:
Зарубіжна література

Розробки уроків - ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ 4 клас ІІ семестр - (за підручником В. О. Науменко) - 2015 рік

УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. КАЗКИ ГАНСА КРІСТІАНА АНДЕРСЕНА - Твори зарубіжних письменників - У КРАЇНІ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Мета: розширити й узагальнити знання учнів про творчість відомого казкаря Г. К. Андерсена; вдосконалювати навички свідомого виразного читання; вчити порівнювати, аналізувати прочитані твори, характеризувати вчинки дійових осіб; розвивати образне мислення, зв'язне мовлення; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— На честь якого великого казкаря 2 квітня відзначають Усесвітній день дитячої книги?

— Сьогодні ми помандруємо сторінками чудових казок Ганса Крістіана Андерсена.

ІІІ. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Гра «Чи уважний ти читач?».

Тестування

1. Елізу забрали додому, коли їй минуло:

а) 13 років;      б) 17 років;      в) 15 років.

2. Хто сказав Елізі про одинадцять лебедів?

а) Мачуха;      б) бабуся;      в) сестра.

3. З якої трави Еліза наткала ниток для панцирів?

а) З кропиви;      б) з льону;      в) з конопель.

4. Хто відчинив міську браму принцесі?

а) Король;      б) слуга;      в) королева.

5. Скільки матраців королева поклала на горошину?

а) 15;      б) 24;      в) 12.

6. Скільки було олов’яних солдатиків?

а) 20;      б) 12;      в) 25.

7. Хто кинув олов’яного солдатика в палаючу піч?

а) Кухарка;      б) хлопчик;      в) гном.

8. З якого зерна виросла Дюймовочка?

а) З ячмінного;      б) із житнього; в) з пшеничного.

9. Хто викрав Дюймовочку з вікна?

а) Кріт;      б) жаба;      в) миша.

10. Яку пташку Дюймовочка врятувала від смерті?

а) Синичку;      б) горобчика;      в) ластівку.

11. Що солдат мав принести старій відьмі?

а) Золото;      б) кресало;      в) срібло.

12. Що королева насипала в мішечок, щоб дізнатися, куди забирали принцесу?

а) Гречку;      б) рис;      в) горох.

Відповіді: 1а; 2б; 3а; 4а; 5в; 6в; 7б; 8а; 9б; 10в; 11б; 12а.

2. Фізкультхвилинка

3. Гра «Відгадай, чий голос?».

✵ — Тут ти можеш згадувати свій колишній дім, ось твоя робота, якою ти була там зайнята. Серед усієї розкоші, може, тобі захочеться інколи згадати колишнє. (Король. «Дикі лебеді».

✵ — Ой, дуже погано! Я цілісіньку ніч на стулила очей. Хтозна-що було у моєму ліжку. Я лежала на чомусь твердому, і від цього у мене все тіло тепер у синцях! Просто жах! (Принцеса. «Принцеса на горошині».

✵ — Тримайте його! Держіть його! Він не заплатив мита! Він не показав паспорта! (Пацюк. «Непохитний олов’яний солдатик».

✵ — Оце мій дім! А ти вибери собі внизу найкращу квітку. Я віднесу тебе туди, і ти оселишся в ній. Там тобі буде так добре, як ти бажаєш. (Ластівка. «Дюймовочка».

✵ — За грошима! Знай, що коли дістанешся самісінького низу в дереві, ти опинишся у великому підземному ході, там зовсім світло, тому що горить більше сотні ламп. Ти побачиш троє дверей, можеш їх відчинити, ключі стирчать зовні. (Відьма. «Кресало».

4. Гра «Впізнай казку».

✵ За брамою стояла принцеса. Матінко рідна! Який вона мала вигляд під дощем та вітром! Вода збігала по її волоссі і по платтю на носки її черевиків і витікала з-під каблуків, а вона казала, що вона справжня принцеса. («Принцеса на горошині».

✵ За містом була збудована висока шибениця, і навколо стояли солдати і багато сотень тисяч народу. Король і королева сиділи на пишному троні, навпроти суддів та радників. («Кресало».

✵ Фарби на ньому зовсім злиняли, — чи від суму, чи під час мандрівки, теж ніхто не знав. Він дивився на маленьку балерину, вона на нього, і він чув, що тане, але все ще стояв непохитно, з рушницею на плечі. («Непохитний олов’яний солдатик».

✵ Тим часом робота наближалась до кінця. Залишався один тільки панцир, але в неї знову не вистачило пряжі і не було жодної кропивники. Ще раз, це вже, напевне, востаннє, вона мусила піти на цвинтар і нарвати кропиви. («Дикі лебеді».

✵ Та ось і теплі краї. Сонце сяяло там ясніше, ніж у нас, небо було вдвічі вище, і вздовж огорож та рівчаків ріс чудовий зелений і синій виноград. В лісах зріли помаранчі та лимони, там пахло міртами та м’ятою, а по стежках бігали за барвистими великими метеликами такі гарні дітки! («Дюймовочка».

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

— Чи сподобався вам сьогоднішній урок?

— Що найбільше запам’яталося?На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.