Всі публікації щодо:
Жупанин Степан

Розробки уроків - ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ 4 клас ІІ семестр - (за підручником В. О. Науменко) - 2015 рік

ХОДІМО В ПОЛЕ, СИНУ (Степан Жупанин) - Лірика - КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІ

Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; поглиблювати та розширювати образні уявлення, що виникають в учнів під час читання поезії; розвивати зв'язне мовлення учнів, творчу уяву; виховувати бережливе ставлення до хліба, повагу до праці хлібороба.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою

Гра «Дощик»

На машині у гараж

Заїзджає батько наш.

Для машини це як дім,

Тепло й затишно у нім.

2. Артикуляційна розминка

✵ «Лопаточка».

Широкий язик висунути, розслабити, покласти на нижню губу. Слідкувати, щоб язик не тремтів. Утримувати протягом 10-15 с.

✵ «Неслухняний язичок».

Широкий язик покласти на нижню губу та промовляти «пя-пя-пя».

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра «Хто краще?»

Конкурс на краще виразне читання вірша Івана Драча «Етюд про хліб».

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

Ми живемо в Україні, де в степу із краю в край

На добро усій країні визріває урожай.

Де пшениця достигає колосиста, золота,

Де, неначе море, грають і шумлять густі жита.

Усе прекрасне на Землі бере початок з колоска,

Що променіє на стеблі, немов душа трудівника.

— Хліб! Яке щире і тепле почуття поваги викликає це слово у серці кожної людини! Сьогодні ми продовжимо розмову про те, який шлях долає хліб із поля до столу.

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «Передбачення»

— Прочитайте заголовок з відповідною інтонацією.

«Ходімо в поле, сину».

«Ходімо в поле, сину»!

— Як ви вважаєте, про що йтиметься у вірші, який має такий заголовок?

2. Словникова робота

Читання тлумачень слів: вруни, леліяти, гожий, сльота у підручнику (с 61).

3. Виразне читання вірша вчителем (с. 61)

— Чи справдилися ваші передбачення?

— Які почуття викликав у вас вірш?

— Які картини ви уявляли, слухаючи його?

4. Фізкультхвилинка

5. Робота в парах

Підготовка до виразного читання вірша

— У якому темпі, з якою інтонацією і силою голосу будете читати вірш?

— Які слова виділите голосом під час читання?

6. Виразне читання вірша учнями

7. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання

— Куди батько запрошує сина?

— Що він хоче показати синові навесні?

— Що поет говорить про землю?

— Як вона допомагає хлібові вирости?

— Які почуття автора передають слова «… краси такої ти не бачив досі» ?

— До чого поет закликає сина?

— Яка тема цього вірша?

— Чого прагне батько?

8. Гра «Добери риму»

В рунах — … (юна).       Сльоту — … (поту).

Колоссі — … (досі).       На землі — … (на столі).

9. Гра «Диктор телебачення»

Читати вірш, періодично відриваючи погляд від тексту, щоб подивитися на глядачів.

10. Робота за ілюстрацією

— Розгляньте ілюстрацію до вірша.

— Що художник зобразив на ілюстрації? Які кольори він використав?

— Який настрій вони створюють? Як передають характер твору?

— Які рядки твору проілюстрував художник?

— Які відчуття викликає ілюстрація?

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Бережіть хліб, поважайте працю людей. Не викидайте його. І пам’ятайте, що хліб — усьому голова.

Їж друже хліб, і не кидай додолу,

А підніми, коли не там лежить,

А коли сідаєш, друже, ти до столу,

То пам’ятай, що хліб — то означає жить.

Шануймо хліб насущний наш, людино,

І в нинішній, і у прийдешній день,

Щоб з колоска не випала зернина,

Нехай зі столу й крихта не впаде.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ







На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.