Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Всі публікації щодо:
Сухомлинський Василь
Літературне читання 4 клас - Конспекти уроків до підручника О. Я. Савченко - 2018
ПОКИ НЕ УПРІТИ, ДОТИ НЕ УМІТИ
Матеріал уроку. Василь Сухомлинський «Не загубив, а знайшов».
Мета. Актуалізувати і розширити знання дітей про життя і творчість видатного українського педагога і письменника В. Сухомлинського; удосконалювати вміння читати в особах; виховувати любов до праці.
Обладнання. Портрет В. Сухомлинського, книги з його творами.
Хід уроку
І. Актуалізація знань учнів про В. Сухомлинського.
1. Бесіда.
— Що ви знаєте про життя і творчість В. Сухомлинського?
— Ким працював В. Сухомлинський? У якій школі був директором?
— Який його творчий доробок?
2. Розгадування кросворда.
— Пригадайте назви творів В. Сухомлинського, які ми читали, і впишіть їхні назви у кросворд.
1. «Горбатенька …». (дівчинка).
2. «Кінь …». (утік).
3. «… посміхається». (Тетянка).
4. «Покинуте …». (кошеня).
5. «… квітка». (Сергійкова).
— Прочитайте слово по вертикалі і дізнаєтесь, кому присвятив усе своє життя і творчість Василь Сухомлинський. (Дітям.)
II. Опрацювання твору В. Сухомлинського «Не загубив, а знайшов».
1. Підготовка до вивчення нового матеріалу. Словникова робота.
а) Читання «пірамідок». слів.
син |
каже |
іди |
легко |
вчинив |
лопата |
вернувся |
відміряй |
останню |
неспокійно |
трудитися |
наприкінці |
перевернути |
найдорожча |
дванадцять |
— Доберіть синоніми до слів «неспокійно». «трудитися».
— Як ви розумієте слово «вчинив».
б) Тлумачення малозрозумілих слів.
— Виберіть пояснення до кожного слова і поставте у кружечках відповідні цифри.
Попервах — |
О |
знайти спосіб виконання якоїсь дії |
Руку набив — |
О |
матеріальні втрати. |
Приловчився — |
О |
спочатку. |
Збиток — |
О |
навчився. |
2. Читання оповідання комбінованим способом.
а) Читання вчителем (до слів «… за таку шкоду?»..
— Хто персонажі твору?
— Що доручив батько сину?
— Подумайте, що батько сказав сину за шкоду, яку він зробив.
б) Читання оповідання учнями до кінця (мовчки).
— Прочитайте закінчення твору і перевірте, чиє передбачення було найточніше.
3. Читання оповідання вголос.
— Читаючи, поміркуйте, з якою метою батько дав сину таке нелегке завдання.
4. Аналіз змісту з елементами вибіркового читання.
— Скільки років було синові?
— Прочитайте, що доручив батько сину.
— Чи легко йому було копати ділянку? Доведіть словами твору.
— Чому на душі у сина було неспокійно?
— Чому батько не сварив сина?
— У яких реченнях висловлено головну думку оповідання? Прочитайте їх.
— Поясніть, як ви розумієте ці слова.
5. Вправи на розвиток швидкості читання.
а) Вправа на швидке орієнтування у тексті.
— Прочитайте речення, у яких вжиті слова зі словникової роботи.
— Прочитайте найдовший і найкоротший абзаци.
— У перших двох абзацах прочитайте усі односкладові слова.
б) Читання в ролях (робота у парі).
6. Творчі завдання на основі прочитаного (диференційовані).
Група 1. |
Група 2. |
Виберіть із оповідання Василя Сухомлинського слова, які можуть бути заголовком твору. |
Як по-іншому можна назвати оповідання? Доберіть свої заголовки. |
Відповіді дітей. |
|
— Підготуйте переказ оповідання від імені сина. |
— Підготуйте переказ від імені батька. |
7. Робота в зошитах (с. 55 — 56, завд. 1 — 5).
III. Підсумок уроку.
— Що ви зрозуміли з цього оповідання?
— Поміркуйте, чого автор вас навчає.