Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Всі публікації щодо:
Чумарна Марія
Літературне читання 4 клас - Конспекти уроків до підручника О. Я. Савченко - 2018
ДРУЖИТИ ТРЕБА ВМІТИ
Матеріал уроків. Марія Чумарна «Казка про друга».
Мета. Удосконалити навички виразного і правильного читання, літературного аналізу твору; викликати бажання обрати краще з літературних джерел для самовиховання.
Обладнання. Картки на розширення поля читання, картки зі словами.
Хід уроку
І. Підготовка до сприймання нового матеріалу.
1. Гра «Складіть із розсипанки речення.
— Поміркуйте, які за жанром твори можуть мати такі речення? Доведіть свою думку.
2. Читання слів з пропущеними буквами.
— Прочитайте слова, подумки вставляючи пропущені букви, і перевірте, чи правильні були ваші припущення.
Пр.. сл.. в’.. В.. рш
М.. р.. лк.. К.. зк..
3. Повторення визначень літературних термінів.
— Пригадайте і скажіть визначення кожного з цих понять.
II. Опрацювання першої частини казки (с. 166 — 168).
1. Виразне читання частини казки учителем (діти слідкують).
— Від чийого імені ведеться розповідь? Яких друзів мав хлопчик?
2. Словникова робота. Вправа на розширення поля читання. Робота на картках у парах.
нудьгую |
жителі |
космічний |
Компутик |
фотопристрої |
єгипетські |
однокласниками |
комп’ютерний |
конструктор |
наближення |
комп’ютер |
невидимі |
планета |
істоти |
— Прочитайте слова, які утворюються з двох. Знайдіть споріднені слова.
3. Повторне читання частини вголос. Відповіді на запитання.
— Яким, на думку хлопчика, був його комп’ютерний друг Компутик? Чим вони займалися разом?
— Куди потрапив хлопчик? Як виглядала планета Тайн?
— Що відчув хлопчик, перебуваючи на чужій планеті? Кого він згадав? Чим займалися хлопці, коли були разом?
— Над чим замислився герой? Що його тривожило?
4. Вправи на розвиток швидкості читання.
а) Гра «Хто швидше?».
— Знайдіть і прочитайте речення, у яких вжиті слова зі словникової роботи.
б) Гра «Дочитай речення». (гру ведуть діти).
5. Вибірковий переказ.
— Розкажіть, що ви дізналися про Компутика.
III. Опрацювання другої частини казки (с. 168).
1. Підготовка до сприймання частини твору.
Читання слів, поданих аналітико-синтетичним способом.
2. Самостійне читання частини мовчки.
— Які незрозумілі слова зустрілися у тексті?
3. Відповіді на запитання. Вибіркове читання.
— Чого злякався хлопчик? Що цікавого він помітив, сидячи на чужій планеті?
— Що згадував хлопчик? Чому Компутик не міг допомогти герою? Про що мріяв хлопчик?
— Яким був у спогадах і мріях друг Сашко?
4. Вправи на розвиток швидкості читання.
а) Читання частини, напівприкриваючи текст лінійкою.
б) Читання «Незнайком». (гру ведуть діти).
5. Висновки.
— Як у хлопчика почала мінятися думка про Компутика? Що згадував про Сашка?
— Чому думки про друзів почали мінятися?
IV. Опрацювання третьої і четвертої частин казки (с. 169 — 170).
1. Вправа на миттєве сприймання слів.
Слова на картках-блискавках: заснув, розбудив, лежав, встав, гра, граюся, переграв, зіграємо, хвалить.
— Які слова-антоніми запам’ятали? А спільнокореневі? Доберіть ще кілька своїх.
— До слова «хвалить». доберіть антонім.
2. Читання тексту учнями вголос «ланцюжком».
— Як хлопчик вдалося повернутися додому?
3. Аналіз змісту і вибіркове читання.
— Що підказав хлопчику тихий голос? Над чим примусив замислитись? Чим незвичайна планета Тайн?
— Знайдіть і прочитайте роздуми хлопчика про своє ставлення до Сашка. До якого висновку він дійшов? Як він після цього почувався?
— Чим закінчилася пригода хлопчика на планеті Тайн? Хто його повернув додому?
— Як ви думаєте, що було у кульці з написом «Таємниця».
V. Узагальнюючий аналіз казки.
1. Вправи на розвиток швидкості читання.
а) Гра «Хто читає швидше?».
— Прочитайте абзаци, у яких є такі речення: «Мій друг Компутик — дуже розумний і винахідливий». «Чи у них є друзі?». «Тепер мені ніхто не допоможе». «А потім заснув».
б) Гра «Засічка-кидок».
Учні читають тричі по 30 секунд текст від початку.
2. Вибірковий переказ.
1 група
Скласти розповідь про друга Компутика.
2 група
Скласти розповідь про друга Сашка.
3. Складання плану казки (робота в групах, диференційована).
Група 1. |
Група 2. |
1) Скласти план казки. |
1) Скласти цитатний план казки. |
2) Які малюнки ви створили б до першої і другої частини? |
2) Які малюнки ви створили б до третьої і четвертої частини казки? |
4. Висновки.
— Хто справжній друг хлопчика?
— Що у казці вас вразило, що — здивувало? Коли ви хвилювалися найбільше?
— Подумайте, який із рядків казки виражає її головну думку і поясніть свій вибір.
✵ Ви знаєте, як непросто знайти друга.
✵ Щоб мати друга, треба вміти самому бути другом.
✵ Ти хочеш, аби тебе розуміли, слухали, цінували.
— Як ви вважаєте, що в казці фантастичне, а що — реальне?
— Чого вчить казка читачів?
5. Робота в зошитах (с. 58 — 59, завд. 1 — 7).
VI. Підсумок уроку.
— Що нового дізналися на уроці? Який висновок для себе ви зробили із прочитаних творів?
— Бережіть друзів, якщо вони є, і шукайте, якщо їх немає.
І нехай у вас завжди буде вірний товариш, який підтримає вас у горі і радості. І будьте самі хорошими друзями, тому що дерево міцне корінням, а людина — друзями.