Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Уроки української літератури. Учитель року - Є. І. Науменко 2007
Світ народних казок: тематика, різновиди, будова казок. Казка «Про правду і кривду»
Марценко Галина Олегівна - Українські народні казки (з елементами компаративістики). Цикл уроків
5 клас
Учитель української мови та літератури, старший учитель Капулівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Нікопольського району Дніпропетровської області. Учасник ХІІ Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року — 2007».
Закінчила Бердянський державний педагогічний інститут та Криворізький державний педагогічний інститут. Працює над проблемою «Оволодіння учнями життєво необхідними комунікативними навичками».
Марценко Галина Олегівна — педагог за покликанням. Вона вкладає у справу навчання і виховання дітей свою душу. Вчителька володіє високоефективними формами та методами організації навчально-виховного процесу, має глибокі та різноманітні знання з предметів, вільно орієнтується у фаховій методичній і науковій літературі, всебічно ерудована. Вчитель навчає школярів із захопленням, любить і знає свій предмет.
Галина Олегівна — активний шукач нових педагогічних ідей, рішень. Шляхом самоосвітньої роботи фахівець удосконалює методику компаративного аналізу художнього твору літератури. Творчо планує системи уроків, їхні структури, урізноманітнює форми й методи навчання з урахуванням особливостей учнів класу. Уроки методично завершені, продумані, змістовні, насичені цікавим матеріалом, проблемними завданнями, елементами творчості. Вчителька дає дітям змогу розкрити свої здібності, що є логічним продовженням ідеї компаративного аналізу.
Галина Олегівна виявляє щиру увагу до дитячих міркувань, розвиває вміння практично мислити, аналізувати, висловлювати думки, прищеплює учням почуття відповідальності, обов’язку. На її уроках учні відчувають свою державу і себе частиною загальнопланетарного культурного простору.
Велику увагу педагог приділяє розвитку учнівської літературної спостережливості, комунікативним компетенціям, бо саме це, на думку вчителя, є першою сходинкою до творчого осмислення світу. Система педагогічної праці побудована на принципах доступності навчання, радості пізнання, самоосвіти, індивідуальної та колективної творчості.
Починаючи з 2004 року розробки уроків, педагогічні знахідки вчителя можна знайти у фахових журналах «Вивчаємо українську мову та літературу», «Все для вчителя», «Дивослово», «Зарубіжна література у школах України».
Українські народні казки (з елементами компаративістики). Цикл уроків
Світ народних казок. тематика, різновиди, будова казок. казка «про правду і кривду»
Мета: дати учням поняття про казку як фольклорний жанр, ознайомити з особливостями будови народної казки, зі змістом казки; вчити працювати зі словами-синонімами; порівняти українську та російську однойменні казки; розвивати вміння виразно читати народну казку; висловлювати власні судження про її зміст; виховувати бажання творити добро, жити чесно.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: «цеглинки» (паперові заготовки) для схеми «Будова казки».
ХІД УРОКУ
І. Мотиваційний етап
1. З’ясування емоційної готовності до уроку (запросити один одного до світу казки)
2. Актуалізація досвіду
Незакінчене речення: «Найбільше я люблю, як мама розказує казку про...»
3. Актуалізація опорних знань
✵ Які розповіді ми називаємо казками? Хто може бути героєм казки? (Ті, у яких ідеться про вигадані події; героями у них можуть бути і тварини, і рослини, і предмети, і явища природи тощо)
✵ Що означають поняття «реальність» та «нереальність»? Які схожі слова можна дібрати до них? (Те, що може відбуватися у житті, — дійсність; чого не може бути — фантастичність)
Правильно. Слова реальний і дійсний — синоніми, та нереальний і фантастичний — синоніми.
ІІ. Цілевизначення
Ви багато казок прочитали, багато ще прочитаєте, а сьогодні ми з’ясуємо, які казки називаються народними, які різновиди та теми народних казок, яка будова казки. Виявимо, чого навчають народні казки, а саме казка «Про правду і кривду».
III. Опрацювання навчального матеріалу
1. Робота в зошитах. Запис дати та теми уроку
2. Слово вчителя
Слово «казка» викликає у кожної людини (і маленької, і дорослої) приємні почуття, тепло в душі.
✵ Як ви думаєте, чому? (Бо в казках добро завжди перемагає зло)
✵ Дійсно, з дитинства мами, тата, бабусі й дідусі вводили нас у дивовижний світ, у якому добро обов’язково перемагало зло.
✵ Казки поділяються на народні та авторські.
✵ Як ви гадаєте, чому? (Народні — складені народом; авторські мають конкретного автора)
✵ Хто є героями казок? (Героями можуть бути люди, звірі та фантастичні істоти)
3. Запис у зошиті
Казка — розповідний жанр усної народної творчості, переважно невеликий за розміром, у якому йдеться про вигадані події. Особливості народної казки:
✵ автор — колективний (народ);
✵ існувала в усній формі;
✵ може мати багато варіантів.
Казки бувають про тварин, соціально-побутові та фантастичні.
4. Усне пояснення вчителя.
Ті казки, в яких головні герої — звірі, птахи, комахи, риби тощо, називаються казками про ... (тварин).
Ті, в яких відбуваються фантастичні перетворення, є чарівні предмети, називаються … (фантастичними).
А казки, сюжети яких взяті з повсякденного життя, у них розповідається про стосунки між людьми і вирішуються моральні проблеми, називаються (соціально-побутовими).
5. Бесіда
✵ Якими словами найчастіше починаються казки? (Жили-були, в одному царстві...)
Так, початки у всіх казках дуже схожі. Такий початок називається «зачин». Крім основної частини, в якій викладається зміст казки, є ще «кінцівка», яка теж майже у всіх казках подібна.
✵ Пригадайте, як часто закінчуються казки? (Герої одружуються, добро перемагає зло, усі живуть-поживають та добра наживають)
6. Макет «Будова казки». Запис будови казки у зошит
7. Робота над текстом казки
Удома ви читали казку «Про правду і кривду», а на сьогоднішньому уроці вивчили будову казки.
✵ Скажіть, де у цій казці зачин? (Жили колись-то два брати..)
✵ Хто головні герої казки? Про що вони засперечалися? (Головні герої — дядько та небіж; засперечалися про те, чим у світі краще жити — правдою чи кривдою)
✵ Кого зустріли на своєму шляху? Які відповіді чули від подорожніх? (Чоловік із заробітків, пан та піп)
✵ Чим закінчилася суперечка між дядьком і небожем? (Небіж програв суперечку)
✵ Який фантастичний елемент зустрічається у цій казці? (Зустріч із чортами)
7. Міжпредметні зв’язки
✵ Уроки народознавства вводили вас у світ вірувань давніх українців.
✵ У які сили вірили наші предки? (Добрі та злі; святу та нечисту сили)
✵ А чи зустрічаємося ми в цій казці з представниками однієї із цих сил? (Так, із представниками нечистої сили — чортами)
✵ Як вони нашкодили людям? Найдіть, як про це говориться у тексті. («...Поробив так, що ізроду-довіку не вгатять (селяни) греблі», «...всю воду повисушував...», «... у короля одна дочка, та й та нездорова...»)
✵ Хто допоміг людям і як? Діти зачитують із тексту відповіді)
✵ Чи зустрівся небіж із дядьком? При яких обставинах? (Дядько приїхав торгувати у місто, в якому правив небіж)
✵ Які риси характеру проявилися при зустрічі небожа-короля та дядька- купця? (У небожа — щедрість, уміння пробачати образи (синонім — незлостивість); у дядька — заздрість)
✵ Як закінчується казка? (Бажання дядька розбагатіти нечесним шляхом закінчується для нього трагедією: чорти повісили його)
✵ Чому вона нас вчить? (Треба вірити в правду, жити чесно, не звертати на шлях кривди. Робити добро людям, виручати їх із біди. Ніколи не заздрити людям і досягати усього в житті своєю працею)
✵ На уроці зарубіжної літератури ми вивчили російську казку «Правда и Кривда».
✵ Хто головні герої у цій казці? (Правда і Кривда)
✵ Про що засперечалися Правда з Кривдою? У кого питали поради? Які відповіді почули від писаря та судді? (Поради питали у судді та писаря, які сказали, що краще жити кривдою)
✵ Хто допомагає Кривді, з ким він водиться? (З нечистою силою)
✵ Як перемагає Правда Кривду і чим закінчується казка? (Цар залишає Правду у себе в домі і віддає за нього свою доньку)
✵ До якого виду казок належить казка? (До соціально-побутових, бо саме в таких казках героями виступають образи Правди та Кривди)
9. Підсумок учителя.
✵ Як в українській, так і в російській казці головні герої сперечаються про те, чим краще жити в світі — правдою чи кривдою, бо це питання вічне і відповідь на нього шукали і шукають люди різних народів. Висновки ж в обох казках однакові.
✵ Скажіть, які вони? (Краще на світі жити правдою)
✵ У що вірить колективний автор — народ? (І український, і російський народ вірить у перемогу правди в світі, хоч яким би важким і тернистим був її шлях)
IV. Застосування вивченого
Робота в групах
Група І — «Дослідники-літературознавці». Довести, що прочитані твори — казки.
Група ІІ — «Психологи». Переконати героїв, які зустрічалися на початку казки «Про правду і кривду», у тому, що жити краще правдою, аніж кривдою.
Група ІІІ — «Статисти». Яке магічне число, де і скільки разів зустрічається у казці?
V. Рефлексивно-оцінювальний етап
— Що вам сподобалося на уроці? Який висновок зробили після аналізу казок?
VI. Домашнє завдання
Група 1: скласти план казки.
Група 2: дібрати прислів’я та приказки, у яких говориться про правду та кривду та записати їх у зошит.
Група 3: записати власні судження про правду та кривду в сучасному житті.
Для всіх: прочитати казку «Мудра дівчина».