Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Уроки української літератури. Учитель року - Є. І. Науменко 2007
Цей складний шлях до волі. Робота над змістом 2-5 розділів
Гаврилюк Оксана Володимирівна - Вивчення творчості Михайло Коцюбинського. Цикл уроків
8 клас
Мета: допомогти учням засвоїти зміст повісті «Дорогою ціною», з’ясувати основну думку твору; удосконалювати навички роботи з текстом епічного твору; сприяти вихованню уваги до художнього слова.
Тип уроку: урок поглибленого опрацювання тексту, методи, прийоми і форми роботи: виразне читання, бесіда, укладання «щоденника подвійних нотаток», проблемний виклад. Обладнання: тексти повісті «Дорогою ціною», підручник.
ХІД УРОКУ
І. Мотиваційний етап
1. З’ясування емоційної готовності до уроку
Обмін побажаннями із сусідом по парті.
2. Актуалізація досвіду й опорних знань
— Прочитайте прислів’я. Поясніть, як вони пов’язані з твором, який ви дочитали вдома. Пригадайте інші прислів’я про волю.
Аби на волю, знайдемо долю. Воля дорожче за життя. На волі плачу доволі.
II. Цілевизначення та планування
Цілі й план роботи має на парті кожен учень. Учитель з’ясовує, чи є доповнення і зміни до цілей і плану уроку. За потреби цілі та план уточнюються.
III. Опрацювання навчального матеріалу
1. Перевірка домашнього завдання
Розгадування запропонованих однокласниками кросвордів та ребусів; переказування епізодів від імені когось із персонажів.
2. Робота над змістом повісті
— А який епізод вразив вас найбільше? З’ясуємо це, заповнивши «щоденник подвійних нотаток».
Учні проводять вертикальну лінію посередині чистого аркуша. Ліворуч вони записують зміст епізоду чи ім’я персонажа, який вразив найбільше, праворуч — коментар: які роздуми викликала ця частина тексту, які запитання виникли.
Перший ряд працює з ІІ розділом, другий — із ІІІ, третій — із V. Завдання виконується 5—7 хвилин.
Обговорення щоденникових записів проводиться в такий спосіб. Учень читає вголос цитату та свій коментар. Якщо інші теж виписали цей уривок, то читають свої коментарі.
Наприклад:
Епізод |
Коментар |
Вона чує, що могутня течія бере її в обійми, а чорна глибінь тягне за ноги. Приходить смерть. Але вона не дасться. Вона має сильні руки, а до берега недалеко... Душа рветься до сонця, а тіло тягне до себе чорна безодня |
Чорна глибінь річки, течія, крижана вода... і воля до життя. Так хочеться жити! Вона ж така молода. Рідний дім, Остап, тихий став, Дунай, сонце, ніч... |
Вона чує, що могутня течія бере її в обійми, а чорна глибінь тягне за ноги. Приходить смерть. Але вона не дасться. Вона має сильні руки, а до берега недалеко... |
Мене вразила сміливість жінки, її волелюбність, відданість коханому. Соломія бореться зі смертю: жінка сильна, вона стільки вже подолала, аби бути з коханим! Так хотілося, щоб Соломія врятувалася! |
Охочі попрацювати у групі об’єднуються і виконують творче завдання. З’ясуйте роль пейзажів у творі (опис поля в першому розділі, осінньої ночі у другому, комишів — у третьому, річки — у п’ятому). Виразно прочитайте ці описи, відтворюючи авторський настрій.
3. Бесіда
✵ Як ви поясните таку деталь: «по чорній річці поміж білими берегами прудко пливе човен, тане вдалині і обертається в цятку»? Що символізує човен? Чи є у творі інші символічні образи? Які саме?
✵ Чому письменник розказує про життя Остапа — старого діда? Як називається частина, у якій розповідається про події, що відбулися через певний час після завершення дії твору?
✵ Автор визначив жанр твору як оповідання. А як визначите ви? Свою думку обґрунтуйте.
IV. Рефлексивно-оцінювальний етап
✵ Чи сподобалося працювати на уроці?
✵ Що найбільше зацікавило?
Для оцінки своєї роботи учні використовують картку самооцінювання.
Оцініть свою роботу на уроці за кожним із визначених напрямів від нуля до двох балів:
1. Ви брали активну участь у роботі на уроці.
2. Ви вносили вдалі пропозиції, які враховував клас.
3. Ви надали підтримку однокласникам або заохочували їх до роботи.
4. Ви запропонували ідею, яка сподобалась іншим.
5. Ви вдало узагальнювали думки інших.
6. Ви давали повні відповіді на запитання.
V. Домашнє завдання
Обов’язкове: дібрати цитати для характеристики образів твору (за варіантами).
За бажанням: а) зобразити схематично шлях героїв до волі; б) намалювати символічні образи твору; в)встановити схожість та відмінність повістей М. Коцюбинського «Дорогою ціною» й І. Нечуя-Левицького «Микола Джеря».