ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Sleepagotchi

#TotalHash
Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна

Уроки української літератури. Учитель року - Є. І. Науменко 2007

Краса почуттів Остапа та Соломії
Гаврилюк Оксана Володимирівна - Вивчення творчості Михайло Коцюбинського. Цикл уроків
8 клас

Мета: простежити, як випробування гартують характер людини, вчити восьмикласників осмислювати вчинки персонажів, визначати типові та індивідуальні риси.

Тип уроку: урок поглибленого опрацювання тексту.

Методи, прийоми і форми роботи: бесіда, проблемний виклад, укладання схеми (робота в парах), характеристика образів (робота у групах), усна зв’язна розповідь, діаграма Вена (таблиця «Спільні та відмінні риси характеру персонажів»). обладнання: тексти повісті «Дорогою ціною», підручник.

ХІД УРОКУ

І. Мотиваційний етап

1. З’ясування емоційної готовності до уроку

Визначити настрій за допомогою дієслів.

2. Актуалізація опорних знань

Учитель пропонує учням, які складали схеми подорожі персонажів (шлях до волі), об’єднатися у пари й узгодити напрацювання. Спільний варіант пропонується класу.

Наприклад: прагнення до волі → втеча з рідного краю → переправа через річку → поранення Остапа → пожежа у плавнях → арешт Остапа → прагнення Соломії врятувати коханого → загибель Соломії → дорога воля.

Прагнення до волі → сумніви → рішення → розлука з рідними → втрата Батьківщини → небезпека → травми → втрата найдорожчих людей → дорога воля.

II. Цілевизначення та планування

— На цьому складному шляху гартуються характери персонажів. Придивімось, якими змалював своїх героїв автор, як ставиться до них. А також спробуємо сформулювати власне бачення образів.

Учні записують тему уроку, визначають цілі, обирають форму роботи: фронтальну чи групову.

III. Опрацювання навчального матеріалу

— Спочатку з’ясуємо, що означає «схарактеризувати образ». (Описати зовнішність героя, розказати про його вчинки та риси вдачі, визначити особливості мови, пояснити ставлення інших персонажів та автора твору, дати власну оцінку.)

ІV. Організація роботи у групах

Школярі об’єднуються у групи (відповідно до того, характеристика якого образу готувалася вдома), отримують інструктаж. Через 10 хвилин кожна з них «представляє» свого героя, учасники інших груп коротко записують відповіді. Після виступів «доповідачів» учитель пропонує восьмикласникам накреслити діаграму (таблицю), у спільних секторах якої записуються риси вдачі, характерні для всіх персонажів, а в окремих — індивідуальні.

За цією діаграмою учні зможуть самостійно дати визначення поняттю «типові образи», після чого порівняють свої висновки з матеріалом підручника.

✵ Кому із персонажів, на вашу думку, автор симпатизує найбільше? Чому ви так вирішили?

✵ Наталя Кобринська писала: «Ваша Соломія — то джерело під час спеки». Придумайте своє метафоричне висловлювання про Соломію або іншого персонажа твору.

V. Оцінювання

Для оцінки роботи учнів у групах може бути використана таблиця



Самооцінка

Оцінки членів групи

Загальна оцінка

1

Я активно працював сам







2

Я висловлював нові ідеї







3

Я допомагав членам своєї групи







VI. Рефлексія

✵ Чи сподобалося працювати на уроці?

✵ Яке завдання було найцікавіше виконувати?

✵ Чи досягли ми поставлених цілей?

VII. Домашнє завдання

Обов’язкове: а) прочитати оповідання М. Коцюбинського «Що записано в книгу життя»; б) пояснити назву (усно).

За бажанням: намалювати ілюстрації.

Індивідуально: підготуватися до виразного читання діалогу за ролями.







ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Gold eagle bithub_77-bit bithub_77-bit bithub_77-bit