Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Українська література 5 клас: Плани-конспекти уроків - Паращич В. В 2009
Розвиток зв'язного мовлення, творчий переказ або складання легенди про походження назви рідного міста, села (чи якогось місцевого топоніма, гідроніма)
Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення
Тема. Розвиток зв’язного мовлення, творчий переказ або складання легенди про походження назви рідного міста, села (чи якогось місцевого топоніма, гідроніма).
Мета: розширити кругозір учнів, знання з історії та географії рідного краю; розвивати навички самостійної роботи з літературою; зв’язне мовлення, образне та креативне мислення, вміння чітко та послідовно викладати свої думки; виховувати любов і повагу до рідного краю, усної народної творчості; допитливість та спостережливість.
Тип уроку: розвиток зв’язного мовлення.
Обладнання: карти місцевості, малюнки, фотографії, репродукції з картин, де зображена дана місцевість; література місцевих краєзнавців, матеріали краєзнавчих, шкільних музеїв.
Теорія літератури: легенда та її ознаки, учнівський твір, засоби виразності.
ХІД УРОКУ
I. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Повідомлення теми й мети уроку.
II. «ПОЕТИЧНА ХВИЛИНКА»
Варіант учителя.
Свято рідної мови
Це з чиєї намови
Свято рідної мови
В нашій школі було?
Цитьте, сови та круки,
Це було не з принуки,
Не комусь там на зло.
Ми покажемо гідно:
Мова, кожному рідна,
В нашім серці цвіте!
Мова давня-предавня,
Пребагата, преславна —
Всім відомо про те.
Свято рідної мови —
Не байдужі промови,
Не пусті балачки,
А пісні величаві
Віри, доблесті й слави,
Що плекали віки.
Це надія і ласка,
Це бабусина казка,
Це для хворого лік.
Свято рідної мови —
Це Тарасове слово,
Що не змовкне повік.
(М. Петренко)
Можливий коментар учня.
Рідна мова для кожної людини — це великий скарб. Уміле користування усіма багатствами мови обов’язково сприятиме успіху у спілкуванні, допоможе стати професіоналом у своїй справі. Врешті-решт, це ознака культурної, освітньої людини. Ось про це йдеться у поетичних рядках, цим вони нас і приваблюють.
IІІ. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
1. Слово вчителя.
Давайте спробуємо творчо обробити переказ або скласти власну легенду про назву свого села (міста, річки, краю). Твір на таку тему повинен містити ознаки жанру: зачин (вступ), основну частину, кінцівку (висновок), у ньому мають бути незвичайні, фантастичні елементи. Обсяг роботи — від 0, 5 до 1 сторінки.
2. Розвиток мовлення.
Усний переказ місцевих легенд і бувальщин про назви населеного пункту чи водойми.
Зразок
Щодо назви міста Куп’янськ Харківської області існує кілька версій. Одна з них говорить, що населення цього містечка у давнину займалося багатьма видами промислу, особливо торгівлею. Отже, від «купців» виникла «Купенка», а згодом і «Куп’янськ».
Друга версія говорить про те, що назва міста походить від «куп» — «горбів», на яких воно розташувалося. Кажуть, що у Куп’янську — сім погод, на кожному горбі і в кожній западині своя.
Третя легенда оповідає про те, що в давнину навколо міста були розташовані колонії бабаків (до речі, є вони й дотепер!). Риючи нірки, ці звірята роблять купки землі. Від них — і назва. Ці тваринки зображені навіть на старовинному гербі міста.
Останню версію можна розширити, додати вигадані, фантастичні елементи. Наприклад: одного разу бабаки своїм свистом (як козаки «вогняною поштою») попередили місцевих жителів про наближення татар, і ті встигли заховатися в лісі від ворогів.
3. Робота на чернетках. Самоперевірка, редагування творів.
Зразок твору.
Колись давно наше поселення знаходилося на краю Дикого Поля. З одного боку — безмежні простори, зарослі густою травою, а з другого — українські села й міста. В околицях водилося безліч звірів та птаства. Але найпомітнішими були байбаки, колонія яких оселилися на сонячних пагорбах. Скрізь виднілися купи чорної землі, які вказували на нірку байбака навколо. Найстаршим у цій колонії був Великий Байбак, мудрий і досвідчений. Він учив молодих розрізняти шуми: ось табун косуль пробіг, ось зграя лебедів полетіла — сиди собі спокійно. А як зачуєш тупіт коней, крики орди — тривога! Свисти щосили й ховайся в нірку. Люди почують тривожне пересвистування байбаків — і собі чи ховатися, чи до оборони ставати. Так і назвали на честь пильних охоронців місто спочатку Купенкою, а потім Куп’янськом. А портрет Великого Байбака зобразили на міському гербі.
4. Робота в чистовиках.
Зошити здаються для перевірки.
IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підготуватися до тематичного оцінювання.
VI. ПІДСУМОК