Усі уроки української літератури в 5 класі - Г. В. Дідик 2008


Передмова

Чи люблять, чи хочуть діти вчитися? Чи цікаво їм на уроках? Яких уроків вони чекають? Якими задоволені? Звичайно, на ці та аналогічні питання однозначно відповісти важко. Проте зрозуміло: сірі, одноманітні, нецікаві уроки викличуть не очікуване, а протилежне явище — небажання вчитися. Звідси завдання вчителя — розкрити перед учнями чарівність навчального предмета, зокрема літератури, а звідси — красу світу і людської душі в художньому слові, бо образне слово — першоелемент літератури.

Щоб дітям було цікаво, щоб із задоволенням працювали вони, як під керівництвом учителя, так і самостійно, урок має бути нетрадиційним, цікавим, захоплюючим. Один не схожий на інший. Щоб виховував і цікавість, і працьовитість, і порядність, і чесність, і увагу, і доброзичливість, і повагу...

Саме на це спрямований навчальний посібник, укладений у відповідності до нової програми з української літератури для 5 класів 12-річної школи. У ньому вміщені розробки усіх уроків, які презентують розділи програми, затвердженої Міністерством освіти і науки України, — «Вступ», «Світ фантазії, мудрості», «Історичне минуле нашого народу», «Рідна Україна. Світ природи».

70 уроків української літератури допоможуть як досвідченому вчителеві, так і початківцю в організації та проведенні навчальної роботи в 5 класі протягом усього навчального року.

Розроблені авторами уроки висвітлюють не лише нові мистецькі персонали чи нові твори, а й пропонують нові системи навчання. Пошуку знань та формуванню стійкого інтересу до творів української літератури сприяють ігри, тести, ребуси, конкурси, змагання, творчі подорожі, інсценізації та інші форми інтерактивної діяльності учнів під керівництвом учителя української літератури.

Даний навчальний посібник укладений на основі методичних розробок творчої групи вчителів Черкащини під орудою Г. В. Дідик із використанням матеріалів учителів з інших регіонів України.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.