Розробки уроків української літератури в 6 класі - Л. М. Фурман 2014

Леся Воронина. «Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку №9». Образ хлопчика Климка Джури - душевно красивого рятівника планети

Всі публікації щодо:
Воронина Леся

Мета: продовжити роботу над аналізом твору Л. Ворониної «Таємниче Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9»; розкрити характер Климка, його поведінку, вчинки, ставлення до нього автора, інших персонажів;

розвивати культуру зв’язного мовлення учнів, пам’ять, логічне мислення, кмітливість, вміння грамотно висловлювати власні думки, почуття, спостереження, робити висновок; раціонально використовувати навчальний час;

виховувати почуття поваги і любові до творчості Л. Ворониної, її героїв, батьків, людей старшого покоління, рідного краю;

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: портрет Л. Ворониної, бібліотечка оповідань письменниці про дітей.

Перебіг уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

Бесіда

Повість має фантастичний та міфологічний сюжет?

Як давно Климко знайомий з Кактусом?

Сашко Смик і Клим Джура жили в сусідніх квартирах?

Чи були вони з Сашком однакові?

Чим закінчувались їх зустрічі?

Що сталося під час літніх канікул?

Подорож - це цікаво й захоплююче?

III. Перевірка домашнього завдання Усний твір «Історія мого роду»

Складання плану до 10 розділу.

1. Дивний запах у отворі.

2. Бабусина хата у селі пахла сирістю й вологими болотяними травами.

3. Десятий поверх цегляного будинку.

4. Галас надзвичайно сильний, але Жук та Заєць вперто рухалися вперед.

5. Дивовижні створіння у великому басейні

6. Істоти, що скидалися на дивовижних жаб яскраво-блакитного кольору.

ІV. Оголошення теми, мети урок Мотивація навчальної діяльності учнів

V. Формування і вдосконалення умінь та навичок

Сміливий не той, хто декларує свою сміливість

Л. Воронина

1. Опрацювання образу Клима

План-характеристика героя

Портрет хлопця (складіть уявний портрет)

Риси характеру

(підтвердження цитатами з твору)

2. Підступні Синьоморди-Квакожери:

- до смаку наші комахи;

- осмислення брехні;

- злі прибульці з чужої Галактики.

3. Супербабуся Соломія:

- Маленька жіночка з добрими очима;

- пече пиріжки для онучка;

- насправді жінка з надпотужними здібностями;

- заснувала Товариство;

- весь час працює над дивовижними винаходами.

4. Герої очима автора

VI. Художні засоби у творі

1 Контраст.

Л. Воронина - майстер контрастів

Контраст = антитеза = протиставлення- стилістична фігура, авторський прийом.

У творі присутній метод протиставлень, ним передається контраст у душах хлопців та стан прибульців. Не просто епізодично використано протиставлення, а побудовано весь твір.

- Пейзаж, порівняння, метафори, мова твору.

- Навести приклади епізодів твору.

VII. Підсумок уроку

VIII. Оголошення результатів навчальної діяльності учнів

IX. Домашнє завдання

Підготуйтесь до ток-шоу

«Я так думаю» на тему: «Кожна людина має право на вибір», склавши проблемні питання до твору.