Розробки уроків української літератури в 6 класі - Л. М. Фурман 2014

Контрольна робота «Гумористичні твори»

Всі публікації щодо:
Глазовий Павло
Глібов Леонід
Руданський Степан

Мета: виявити рівень учнівських знань, умінь та навичок із вивченої теми, закріпити їх; розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення; вміння застосовувати здобуті знання під час виконання практичних завдань; акумулювати здобуті знання, формувати кругозір школярів; виховувати інтерес до наслідків власної праці, пошану до творчої діяльності, пунктуальність, раціональність у використанні навчального часу.

Тип уроку: контроль, корекція знань та вмінь.

Обладнання: тестові завдання і питання для контролю за темою у 2 -х варіантах з різними рівняннями навчальних досягнень школярів.

Перебіг уроку

I. Організаційний момент

II. Оголошення теми, мети уроку

III. Пояснення вчителем питань, які стосуються проведення контрольної роботи

IV. Виконання завдань контрольної роботи І варіант

1. Укажи, хто з митців творив у жанрі співомовки:

А П. Глазовий;

Б Л. Глібов;

В С. Руданський;

Г Т. Шевченко

2. Коли відбувається дія в байці Л. Глібова «Муха і Бджола»?

А навесні;

Б улітку;

В восени;

Г узимку

3. Хто з письменників підписувався псевдонімом Дідусь Кенар?

А Степан Руданський;

Б Павло Глазовий;

В Леонід Глібов;

Г Степан Олійник.

4. Яку рису характеру людини Л. Глібов критикує на прикладі поведінки Жаби ("Жаба й Віл"):

А лінь;

Б підступність;

В заздрість.

Г жорстокість.

5. Чим частували козаків у польського короля (С. Руданський. "Запорожці у короля"):

А пивом і м’ясом;

Б медом і сметаною;

В борщем і варениками;

Г млинцями і вином.

6. З якого твору П. Глазового ці рядки: «Наука доводить, Що людина, безперечно, Від мавпи походить»?

А «Найважча роль»;

Б «Заморські гості»;

В «Еволюція»;

Г «Похвала».

7. Установи відповідність між героями й рисами, які вони уособлюють у творі.

1 Лисиця («Щука» Л. Глібова);

А прагнення працювати;

2 Запорожці («Запорожці у короля» С. Руданського);

Б хитрощі, корисливість;

3 Муха («Муха й Бджола» Л. Глібова);

В вихованість, культурність

4 Туристи («Заморські гості»

Г гідність, кмітливість. ;

Д пихатість.

8. Гумор це…

9. Поясни мораль байки «Муха і Бджола».

10. Напиши твір-мініатюру на одну із поданих тем.

1. Кмітливість і дотепність як риси українського національного характеру.

2. Чого нас навчають байки Л. Глібова?

3. Таємниця сміху у творах П. Глазового

ІІ варіант

1. Серед поданих письменників виберіть, хто писав гумористичні твори:

А Т. Шевченко;

Б П. Глазовий;

В В. Близнець;

Г І. Калинець.

2. Якої байки Л. Глібова стосується таке прислів'я: «Без труда — нема плода»?

А «Жаба і Віл»;

Б «Щука»;

В «Муха і Бджола»;

Г «Лебідь, Рак і Щука».

3. Який із цих творів алегоричний?

А "Жаба й Віл" Л. Глібова;

Б "Запорожці у короля" С. Руданського;

В «Еволюція» Павло Глазового;

Г "Найважча роль" П. Глазового.

4. У якому з цих творів викривається пихатість, зарозумілість, бажання виділитися будь-якою ціною?

А "Запорожці у короля" С. Руданського;

Б «Похвала» П. Глазового

В " Жаба й Віл" Л. Глібова;

Г " Найважча роль" П. Глазового.

5. Що означає слово шаплик (за байкою Л. Глібова "Щука")?

А самець щуки;

Б посудина з ручками для носіння рідини;

В адвокат, захисник обвинуваченого в суді;

Г урочистий обід, що влаштовують на честь кого-небудь.

6. З якого твору П. Глазового ці рядки: «Він на сцені в третій дії Викочує бочку!»?

А «Найважча роль»;

Б «Заморські гості»;

В «Еволюція»;

Г «Похвала».

7. Установіть відповідність між теоретичними поняттями і їхніми визначеннями.

1. Байка.

А Гостре висміювання, критика чогось або когось.

2. Гумор.

Б Доброзичливий, жартівливий сміх.

3. Мораль.

В Двопланове художнє зображення, що ґрунтується

4. Сатира.

на приховуванні реальних осіб, явищ.


Г Невеликий ліро-епічний твір повчально- алегоричного змісту.


Д Повчальний висновок наприкінці твору.

8. Алегорія це…

9. Доведи, що твір С. Руданського «Запорожці у короля» є співомовкою.

10. Напиши твір-мініатюру на одну із поданих тем.

1. Гумор - велика сила.

2. Чого нас навчають байки Л. Глібова?

3. Таємниця сміху у творах П. Глазового.

V. Підсумок уроку

VI. Домашнє завдання

Підготуватися до уроку позакласного читання (П. Ребро «Козацькі жарти»)