Розробки уроків - Українська література 7 клас - 2015 рік

КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 1

Мета:

• навчальна: перевірити рівень засвоєння знань, рівень сформованості вмінь та навичок із вивчених тем;

• розвивальна: розвивати уважність, логічне мислення;

• виховна: виховувати старанність, відповідальність.

Тип уроку: контроль набутих знань та вмінь.

Обладнання: тести.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ

ІІІ. ІНСТРУКТАЖ ЩОДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

IV. ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ

І варіант

Початковий рівень

1. Розпач і біль матері за сина, який збирається в козацький похід, передано в пісні.

А „Гомін, гомін по діброві“; Б „Ой на горі да женці жнуть“;

В „Стоїть явір над водою“; Г „Над річкою бережком“.

2. Рядок коломийкового вірша має.

А 10 складів; Б 12 складів;

В 14 складів; Г 16 складів.

3. Події, описані в повісті І. Франка „Захар Беркут“, відбувалися.

А у XII ст.; Б у XIII ст.;

В у XIV ст.; Г у XV ст.

Середній рівень

1. Установіть відповідність між художнім засобом та його назвою.

1 „Мені так любо, любо стало,

А епітет

Неначе в Бога.“

Б метафора

2 „Ягня, здається, веселилось“

В порівняння

3 „Полюбила чорнобрива коза-

Г персоніфікація

ка дівчина“


4 „Мов прокинувся, дивлюся:


Село почорніло“


2. Назвіть ознаки балади.

Достатній рівень

Напишіть характеристику Тугара Вовка.

Високий рівень

Напишіть міні-твір „Зрадництво — найбільш ганебна риса“.

ІІ варіант

Початковий рівень

1. У наведеному уривку з твору Т. Шевченка „Тополя“: „Чуло серце недоленьку, Сказати не вміло“ використано такий художній засіб.

А порівняння; Б метафору;

В епітет; Г гіперболу.

2. За жанром твір І. Франка „Захар Беркут“ — це...

А історичний роман; Б історична повість;

В пригодницький роман; Г оповідання.

3. Коломийки найбільш поширені.

А в Західній Україні; Б у Східній Україні;

В в Північній Україні; Г в Південній Україні.

Середній рівень

1. Установіть відповідність між темою пісні та її назвою.

1 1 Відтворення складної долі чумаків

2 2 Туга матері за сином

3 3 Відтворення суму козака за рідною країною, його смерть на чужині

4 4 Проводи війська запорізького

А „Гомін, гомін по діброві“

Б „Стоїть явір над водою“

В „Ой на горі та й женці жнуть“

Г „Ой у степу криниченька“

2. Назвіть проблеми, порушені у творі І. Я. Франка „Захар Беркут“. Достатній рівень

Що об'єднує всі різновиди суспільно-політичних пісень?

Високий рівень

Напишіть міні-твір „Автобіографічність творів Т. Г. Шевченка“.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

► Прочитати першу книгу тетралогії „Таємний посол“ — „Посол Урус-шайтана“.