Українська література 7 клас. Плани-конспекти уроків - Паращич В. В. 2010

Тематичне оцінювання. «Л. Костенко. Б. Харчук. Є. Гуцало. Л. Пономаренко»
«Ти знаєш, що ти людина?»

Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою корекції; розвивати логічне й образне мислення, пам’ять, уміння висловлювати власну думку з проблемних питань, характеризувати героїв; виховувати високі моральні якості, критичне та відповідальне ставлення до власних дій та вчинків.

Обладнання: портрети письменників, книжкова виставка, ілюстрації до творів, тестові завдання.

Теорія літератури: диптих; повість-притча; новела.

ХІД УРОКУ

I. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ

III. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ

1. Інструктаж щодо написання тестових завдань.

2. Написання учнями контрольної роботи.

І варіант

I — II рівні

(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

1. Укажіть, що збудував (виготовив) Планетник з однойменної повісті-притчі Б. Харчука:

а) підводний човен;

б) неприступну фортецю;

в) повітряну кулю.

2. Допишіть речення.

Новела — це..., наприклад, ...

3. З’ясуйте, що знайшли через п’ятдесят років у стіні будинку, котрий будували полонені з твору Л. Пономаренко «Гер переможений».

III рівень

(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

1. Поясніть рядки про людину з вірша Ліни Костенко «Крила» і визначте своє ставлення до цього:

Живе на землі.

Сама не літає.

А крила має.

А крила має!

2. Порівняйте образи Юрка і Тосі з оповідання Є. Гуцала «Сім’я дикої качки», знайшовши спільне та відмінне.

IV рівень

(Повна, обґрунтована відповідь оцінюється у 5 балів.)

Напишіть невеликий твір на основі прочитаних творів на одну з тем:

1) «Війна — жорстоке й не гідне людини явище»;

2) «Яке багатство важливіше для людини й потрібніше їй — духовне чи матеріальне?»

II варіант

І — II рівні

(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

1. Укажіть, яку найпершу диво-квітку виростив Планетник з однойменної повісті-притчі Б. Харчука:

а) троянду;

б) нарцис;

в) лілію.

2. Допишіть речення.

Повість-притча — це...

3. З’ясуйте, що садив полонений Фрідріх на грядці біля будинку (за новелою Л. Пономаренко «Гер переможений»).

III рівень

(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

1. Поясніть, з чого, на думку Л. Костенко, складаються «крила» людини, і вис ловіть свої погляди на це.

2. З’ясуйте, хто з героїв вивчених раніше творів міг би стати другом Тосі (оповідання Є. Гуцала «Сім’я дикої качки»). Відповідь обґрунтуйте.

IV рівень

(Повна, обґрунтована відповідь оцінюється у 5 балів.)

Напишіть невеликий твір на основі вивченого на одну з тем;

1) «Чи можна зло зупинити добром»;

2) «Ми відповідаємо за тих, кого приручили».







На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.