Українська література 7 клас. Плани-конспекти уроків - Паращич В. В. 2010

Уроки проводяться вчителем за особистим планом. Тематичне оцінювання. «Вірші В. Голобородька, Л. Кисельова. Самостійно прочитані твори. Література рідного краю. Узагальнення матеріалу за рік»
Література рідного краю

Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок учнів, здобутих протягом навчального року, з метою корекції; розвивати образне та логічне мислення, пам’ять, уміння аналізувати ліричні та епічні твори, характеризувати героїв, висловлювати свої міркування щодо прочитаного, здатність співвідносити проблеми літературного твору із сучасним життям; виховувати кращі людські якості, життєвий оптимізм, любов до читання художньої літератури.

Обладнання: портрети письменників, виставка книжок, ілюстрації до творів, тестові завдання.

Теорія літератури: коломийки; пафос твору; історична повість; сюжет; балада; романтичний пейзаж; мотив у художньому творі; прийоми контрасту; метаморфоза; ідея; героїко-романтична повість; романтичний герой; композиція; автобіографічний твір; символ, художня деталь; гумор; засоби гумористичного зображення; диптих; повість-притча; новела; ліричний герой; вільний вірш.

ХІД УРОКУ

I. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ

III. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ

1. Інструктаж щодо написання тестів.

2. Написання тестів і тестових завдань.

І варіант

I — II рівні

(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

1. Укажіть, у якому творі Л. Кисельова ліричний герой мріє перетворитися на чарівника:

а) «Земля така гаряча»;

б) «Стати б хоч на менти лічені...»;

в) «Додому».

2. Допишіть речення.

В. Голобородько писав віршовим розміром — ...

3. З’ясуйте, про які символічні значення образу лелеки йде мова в однойменній поемі В. Голобородька.

III рівень

(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

1. Коротко схарактеризуйте улюблений твір (або героя) літератури рідного краю, обґрунтуйте свій вибір.

2. Зробіть аналіз вірша Л. Кисельова, вивченого напам’ять.

IV рівень

(Повна, обґрунтована відповідь — 5 балів.)

Складіть узагальнюючу таблицю «Романтичні герої української літератури» (за вивченими творами), висловіть своє особисте до них ставлення та з’ясуйте роль у вихованні нинішніх школярів.

II варіант

І — II рівні

(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

1. Укажіть, який із творів В. Голобородька сповнений патріотичної гордості ліричного героя за свій народ:

а) «З дитинства: Дощ»;

б) «Ми йдемо»;

в) «Лелека».

2. Допишіть речення.

У вірші Л. Кисельова «Земля така гаряча» Журавель — це метафоричний образ...

3. З’ясуйте, хто з поетів підніс до образу української Мадонни зневажену дівчину з немовлям, зображену у творі Шевченка?

III рівень

(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

1. Коротко схарактеризуйте улюблений твір (або героя) з літератури, рекомендованої для самостійного читання.

2. Зробіть короткий аналіз вірша В. Голобородька, вивчений напам’ять.

IV рівень

(Повна, обґрунтована відповідь оцінюється у 5 балів.)

Складіть узагальнюючу таблицю «Реалістичні герої української літератури» (за вивченими творами), висловіть своє особисте ставлення до них, до їхніх дій та вчинків і з’ясуйте їх зв’язок із нашим часом.

IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Повторити увесь вивчений у 7-му класі матеріал; підготуватися до ігор, інсценівок.







На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.