Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Усі уроки української літератури у 8 класі - О. П. Ващенко 2008
Олег Чорногуз. «Чудесна Зусі і золотий Бебі»
Із новітньої літератури ХХ ст.
Всі публікації щодо:
Чорногуз Олег
В. Г. Сухенко
Мета: поширювати читацький кругозір шляхом ознайомлення з ідейно-художнім змістом творів для додаткового читання; розвивати вміння пояснювати прихований, підтекстовий зміст образів твору; культуру зв’язного мовлення; формувати правильний світогляд школярів, риси порядності; виховувати активну життєву позицію та прагнення до самореалізації.
Тип уроку: позакласне читання.
Обладнання: портрет О. Чорногуза, бібліотечка його творів.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Оголошення теми, мети уроку.
Мотивація навчальної діяльності учнів
На початку шістдесятих років XX ст. у літературному процесі відбулися позитивні зрушення. Переломним був цей період і в розвитку української сатирично-гумористичної прози. Зокрема, з’явилися теми, які раніше вважалися неприйнятними для висвітлення під критичним кутом зору.
Олег Чорногуз, як і раніше, друкував гуморески й фейлетони, але його увагу дедалі владніше привертала повість. Першою пробою пера в цьому жанрі був твір «Чудесна Зусі і золотий Бебі». Це засвідчило вдумливий підхід молодого автора до складних соціальних явищ, сміливий їх аналіз засобами сатири й гумору.
III. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу
1. Теорія літератури
Повість — прозовий жанр описово-оповідного типу, в якому життя подається у вигляді ряду епізодів з життя героя. За обсягом повість більша, ніж оповідання, і ширше зображує людське життя, охоплюючи низку його епізодів, які складають період життя головного персонажа. У ній більше подій і діючих осіб; часто вирізняється хронологічний розвиток сюжету та відповідна побудова композиції. Частіше за все, це історія життя людини, розказана або від особи автора, або від особи самого героя.
2. Ідейно-художній аналіз твору. Бесіда за змістом
✵ Назвіть головних героїв повісті. Охарактеризуйте їх. Зачитайте цитати.
✵ Від чийого імені йде оповідь?
✵ Чому господарка щодня навідувалася до квартиранта?
✵ Про що вони говорили?
✵ Які погляди та ідеали були сформовані у членів родини Ржицьких?
✵ Чи згодні ви з думкою Матильди Адольфівни, що «вийти щасливо заміж — це головне... дівчині не варто вчитись і працювати»?
✵ Які рядки чітко підкреслюють духовну обмеженість та відсталість персонажів?
✵ Чому на третій місяць з кімнати оповідача щезли праска, радіоприймач, карафка тощо?
✵ Чим сподобався Бебі Матильді Адольфівні? Чи про такого зятя вона мріяла?
✵ Чи справді Бебі «золотий»?
✵ Як ви думаєте, чому в житті Зусі сталися такі неприємності?
✵ Чому життя навчило героїв повісті? Який висновок для себе зробила Матильда Адольфівна? Зачитайте.
✵ Як побудована повість? Який період часу описано у творі?
✵ Визначте тему та ідею повісті.
Матеріал для вчителя. Історія чудесної доні та її пристрасної матусі могла б стати основою глибшої соціальним змістом картини. Автора ж привабила форма веселої хроніки. Комічні персонажі не викликають у читача гніву чи зневаги, хоча спосіб їхнього життя зовсім не є зразком доброчинності. Люди ці духовно обмежені й смішні через нерозуміння своєї відсталості. Та гуморист бачить у них не ворогів, а скоріше нещасних людей. Обивательські пересуди й лінощі душі роблять їх сліпими й глухими перед багатобарвним і різнозвучним світом, тому вони й стають легкою здобиччю першого-ліпшого пройдисвіта.
3. Переказ цікавих епізодів твору з коментуванням
IV. Підбиття підсумків уроку
1. Літературний диктант
1. Олег Чорногуз нагороджений орденом... (Ярослава Мудрого)
2. Назвіть жанр твору «Чудесна Зусі і золотий Бебі». (Повість)
3. Як люб’язно називала Матильда Адольфівна свого чоловіка? («Домашній ішак»)
4. Скільки років Якову Павловичу, якого господарка вважала «немолодою людиною»? (24)
5. Де він виховувався? (У дитячому будинку)
6. Чому у Якова Павловича був у кишеньці полин? (Любив село й поля)
7. Чию фотографію принесла господарка в кімнату квартиранта? (Зусі)
8. Куди планували весільну прогулянку Зусі й Бебі? (У Крим)
9. Що викинув Іван Петрович Ржицький через вікно на город, коли повернулася зраджена Зусі? (Магнітофон)
10. Як назвали сина Зусі? (Яковом)
2. Слово вчителя
Одному сердитому критикові тема цього твору у свій час показалася недостатньо соціально вагомою, та й гумор не сподобався — легковажний, малодійовий...Ми ж не станемо закидати авторові за брак викривальної гостроти. Тим паче, що Чорногуз- гуморист виявився ніяк не гіршим за Чорногуза-сатирика і таку єдність хочеться вітати. Тільки міцний сплав нелегкого таланту громадянина із самобутнім талантом письменника робить слово митця потрібним мільйонам читачів, які варять сталь, засівають поля, навчають дітей, творять красу.
V. Домашнє завдання
Складіть діалог на тему «Сенс життя».