Українська література 8 клас - Плани-конспекти - В. В. Паращич 2010
Урок № 41. І. Малкович. «Із янголом на плечі». Розповідь вірша напам’ять
Світ української поезії
Всі публікації щодо:
Малкович Іван
Мета: засобами виразного читання допомогти учням глибше сприйняти красу, ідейно-художню цінність твору І. Малковича; розвивати пам’ять, образне мислення, навички виразного читання напам’ять, висловлювання власних суджень; виховувати естетичний смак, артистичні здібності.
Обладнання: таблиці, планшети з теорією виразного читання, портрет письменника, збірки поета, ілюстрації до твору.
Теорія літератури: інтонація, темп, пауза, логічний наголос, міміка, жести.
Хід уроку
I. Оголошення теми й мети уроку
II. Мотивація навчальної діяльності школярів
Вступне слово вчителя.
Уявіть собі, що це ви особисто — учасник чи учасниця тієї маленької драми, про яку йдеться в поезії «Із янголом на плечі» Малковича.
Це ви йдете темної ночі, вас гонить якась необхідність, ви втомлені, вам боязко, страх закрадається у серце. А ще більший страх — що не встигнете, не дійдете, не виконаєте те, що зобов’язані. Єдина надія — ангел на плечі. Він теж ледве тримається. І ви спраглими, тремтячими устами благаєте: «Янголе, не впадь з плеча!». Спробуйте передати цю картину інтонацією, темпом, відповідними паузами, певними логічними наголосами — і вам відкриється справжнє поетичне диво.
III. Основний зміст роботи
1. Виразне читання вірша Малковича напам’ять у парах.
2. Виразне читання вірша «Із янголом на плечі» напам’ять. (Можна провести у вигляді конкурсу із журі, нагородженням переможців.)
3. Заслуховування повідомлень учнів про ангелів.
4. Завдання учням.
—Поєднайте «непоєднуване», знайдіть спільне.
IV. Підбиття підсумків уроку
Інтерактивна вправа «Мікрофон».
— Продовжіть речення.
«Мені сподобалося, як читали напам’ять ...»
«Виразне читання напам’ять допомогло мені ...»
«Я вважаю такий урок ...»
V. Домашнє завдання
Підготувати повідомлення в особах (групами, індивідуально) про «театр корифеїв».