Українська література 8 клас - Плани-конспекти - В. В. Паращич 2010

Урок № 46. Позакласне читання. Остап Вишня. «Мисливські усмішки»
Національна драма

Всі публікації щодо:
Вишня Остап

Мета: ознайомити учнів із життям і творчістю Остапа Вишні, викликати інтерес до читання його творів; розвивати навички самостійного читання, вибору книги за інтересами, складання відгуку щодо прочитаного; виховувати любов до книги, природи, почуття гумору.

Обладнання: бібліотечні формуляри учнів класу; портрет письменника, виставка його книжок, ілюстрації до життя і творчості; читацькі щоденники.

Теорія літератури: усмішка, гумор, художній образ, художні засоби; відгук про твір, анотація.

Хід уроку

I. Оголошення теми й мети уроку

II. Мотивація навчальної діяльності школярів

Вступне слово вчителя.

Як хочеться кожному вчителеві-словеснику, щоб для його учнів знайомство з новою гарною книгою, з письменником стало святом. Святом мудрості й доброти. Особливо ж коли йдеться про нашого неперевершеного майстра гумору та сатири Остапа Вишню.

Це про нього сказав Володимир Сосюра: «Нікого з нас так не любив і не любить український народ, як Вишню». А Павло Тичина писав: «Люблю Остапа Вишню. Твори його заражають нас любов’ю до життя».

Отже, сьогодні й ми маємо нагоду почерпнути заряд оптимізму, енергії з усмішок Остапа Вишні. До речі, це він сам і придумав такий жанр, як усмішки.

III. Основний зміст роботи

1. Підбиття підсумків заочного конкурсу на кращого читача.

(Проводиться на основі читацьких формулярів).

2. Огляд читацьких щоденників, визначення кращих.

3. Повідомлення учня про життя і творчість Остапа Вишні з переглядом ілюстративного матеріалу.

(Див. Додаток до уроку № 46.)

4. Слово вчителя.

(Див. Додаток до уроку № 46.)

5. Переказ учнями гуморесок.

Учні переказують гуморески, які вони прочитали самостійно, роблять їх короткий аналіз.

IV. Закріплення знань, умінь та навичок

1. Гра «Хто найбільше?».

— Назвіть факти з біографії Остапа Вишні.

— Пригадайте назви гуморесок письменника.

— Визначіть засоби гумору.

2. Гра «Розшифруй двовірш».

— Прочитайте зашифрований двовірш Ю. Яновського про Остапа Вишню (цифри відповідають порядку літери в алфавіті).

3, 11 — 22, 17, 12, 26, 24 14, 4, 24, 17, 19, 21, 24 6, 19, 20, 1, 21,11,

3, 11 — 24, 15, 21, 22, 1, 23, 11, 21, 11 4, 19, 16, 19, З, 3, 11, 29, 18, 33!

Відповідь: Ви — сміху й гумору до пари,

Ви — укрсатири Головвишня!

V. Підбиття підсумків уроку

Інтерактивна вправа «Мікрофон».

— Продовжіть фразу.

«Найкраще розповідав (розповідала) про гумореску Остапа Вишні...» «Я зрозумів (зрозуміла), що гумор, сміх ...»

«Мені захотілося (не захотілося)..., тому що ...»

VII. Домашнє завдання

Записати відгуки щодо прочитаних творів Остапа Вишні до читацького щоденника; підготуватися до тематичного оцінювання.







На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.