Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Плани-конспекти уроків - Українська література 9 клас - 2002
Літературно-естетичні погляди Сковороди, його поетична творчість. Байки. Збірка віршів «Сад Божественных песней»
Всі публікації щодо:
Сковорода Григорій
Тема. Літературно-естетичні погляди Сковороди, його поетична творчість. Байки. Збірка віршів «Сад Божественных песней».
Мета: розкрити філософські погляди письменника на найвищі якості людини — розум, совість, працелюбність, а також на правду, справедливість, суспільний лад; розвивати в учнів чуття слова, спостережливість, уміння сприймати літературну творчість в історичному контексті; виховувати патріотизм як любов до великої і малої батьківщини, рідної природи, пісні.
Обладнання: ілюстрації до творів, світлини пам’ятників письменникові, записи пісень на слова Григорія Сковороди, підручник, тексти.
ХІД УРОКУ
І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
Перевірка домашнього завдання.
1. Чи доводилося вам бувати в музеї Сковороди? Розкажіть про це.
2. У чому полягала ідея «сродної» праці?
3. Чи пов’язане ім’я письменника з вашим краєм? Якщо так, то яким чином?
II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ ТА ЗАВДАНЬ УРОКУ
III. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота з текстом.
Виразне читання вірша «Всякому городу нрав і права».
2. Бесіда з учнями.
1) Чи доводилося вам чути вже ці слова? (Пан возний із п’єси Котляревського «Наталка Полтавка» співає цю пісню. Її мотиви звучать у творах Сковороди «Алфавит…», «Вдячний Еродій», «Убогий Жайворонок».)
2) Яка провідна думка цього сатиричного твору?
3) Які художні особливості сатири Сковороди? (Чітке й лаконічне зображення типових образів людей тодішнього суспільства і уявне випробування їх перед лицем самої смерті як підсумку життя людини.)
3. Виразне читання й самостійний аналіз поезій: «В город не піду багатий», «Гей, поля, поля зелені», «Ой, ти птичко жовтобоко», «Вольность».
4. Складання таблиці за збіркою «Сад Божественных песней».
Зразок
Пісня |
Основний зміст |
«Всякому городу нрав і права» |
Змалювання не тільки окремих пороків кріпосницької системи, а й сатиричне викриття її загалом, як антилюдяної і аморальної |
«De libertate» |
Поет розглядає смерть як суддю, що виноситиме вирок усім, хто завдає людям горя на землі. Смерть не страшна лише тому, в кого «совість, як чистий кришталь» |
«Ой ты, птичко желтобоко» |
Сковорода говорить про свій зв’язок з трудовим народом і засуджує тих, хто зрікається його, аби здобути собі високе становище |
«Кто сердцем чист и душею» |
«Сам ти город, коли в душі є сад високих помислів, сподіванок і мрій» |
5. Підсумкова бесіда з учнями.
1) Що єднає прочитані вами поезії?
2) Яка головна ідея цих творів?
3) У чому їхня художня своєрідність?
4) Що було джерелом натхнення Григорія Сковороди?
5) Чому свою збірку він назвав «Садом Божественных песней?
6) Як ці вірші перегукуються з філософією і реальними вчинками» Сковороди?
IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підручник, с. 69 — 75; хрестоматія [48, с. 112]. Вірш «De libertate» вивчити напам’ять.