Образ Івана Котигорошка (за оповіданням М. Коцюбинського “Дорогою ціною“) - твір з української літератури

Шкільний твір
МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ

Образ Івана Котигорошка (за оповіданням М. Коцюбинського “Дорогою ціною“) - твір з української літератури

 М. Коцюбинський розповідає в оповіданні “Дорогою ціною“ про події, які відбувалися у 1834-1836 роках. Після ліквідації Задунайської Січі посилилось переслідування втікачів за Дунай і в Бессарабію. На кордонах були виставлені козачі пікети. “По всій Бессарабії ганяли дозорці, вистежуючи скрізь по ровах, стогах сіна, комишах болотяних річок збіджених, змордованих людей“. Автор змалював у творі волелюбне українське селянство, що “тікало од пана і панщини“, “що не заплісніло в неволі, не втратило ще живої душі“. Яскравими представниками таких селян були Остап, Соломія, Іван Котигорошко.

 “Іван пристав до Остапа десь у дорозі. Вони були з одного повіту, навіть села їх були близько“. І тяжке життя, і втеча від пана, і сподівання свободи ріднили їх, об'єднували.

 Іван - добра і великодушна людина, завжди підтримував і допомагав друзям по нещастю. “Весела і добродушна вдача Іванова не раз ставала їм у пригоді при довгій і важкій блуканині по чужих краях...“

 Іван дуже переживав за своїх добрих товаришів, коли їм не вдалося сісти в човен. “Кулі свистіли над головами втікачів, але Іванові було не до куль...“ Він розпачливим голосом усе кликав Остапа та Соломію.

 Іван - надійний товариш. Він готовий пожертвувати власним життям заради визволення товариша. Він рішучий і сміливий. Головна мрія його життя - воля. Вона спонукала до рішучих дій, до втечі в ті місця, “де хоч дорогою ціною можна здобути бажану волю, а ні - то полягти кістками на вічний спочинок“.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.