Всі публікації щодо:
Шевченко Тарас

Шкільний твір - Есе з української літератури

Образ народного слівця у поемі Т. Шевченка «Тарасова ніч»

Тарас Шевченко — геній української літератури. Його твори різноманітні та художньо довершені, їх тематика охоплює усі сторони життя нашого народу. У своїх віршах, баладах, поемах Великий Кобзар оповідає про історію козацтва, розмірковує над сенсом буття людини, над долею Батьківщини, зображує романтичні чарівні події та реальні історичні, розповідає про долю простих людей та долі цілих держав.

Є у творчості Шевченка образи, що зустрічаються в багатьох творах, вони мають глибоке змістове навантаження. Таким є образ співця, сліпого кобзаря. Цей образ проходить червоною ниткою крізь твори поета. Змальовано образ народного співця і у поемі «Тарасова ніч», яка розповідає про героїчну боротьбу українців із польськими поневолювачами.

Ознайомившись із образом народного співця, я дуже добре уявив його. Це літня людина, яка багато чого бачила в цьому житті. Сліпий Кобзар людяний, набожний та мудрий, він пам’ятає історію своєї Батьківщини, пишається героями-козаками, яких недаремно називали запорозькими лицарями… Граючи на кобзі, народний співець оповідає про історичні події, про славу та мужність козаків, про козацьких ватажків, які воювали за волю та добробут своєї рідної України, сміливо йдучи на бій із ворогами Батьківщини. Таким є народний співець у поемі Т. Шевченка «Тарасова ніч».

Історичні події, зображені у поемі «Тарасова ніч», передаються не від особи автора, а від особи кобзаря, який співає про козацьку славу так щиро, що слухачі — молоді хлопці та дівчата — плачуть, слухаючи його розповідь, хоча й не бачили трагічних та визначних подій на власні очі. Через образ сліпого кобзаря Шевченко передає власне ставлення до козацтва. Ми не тільки уявляємо самого кобзаря та картини битви, але й відчуваємо захоплення та гордість. Ми пишаємося героїзмом козаків, справжніх лицарів, мужніх, чесних та завзятих, які ладні були життя віддати за волю України.

Мені було цікаво читати поему «Тарасова ніч», бо я дуже цікавлюся історією моєї Батьківщини. Я впевнений, що кожен український хлопчик захоплюється добою козаччини. Прикро, що я не маю змоги побачити козаків, їхній побут тощо. Але я маю змогу дізнатися про героїчну Історію України з літератури, зокрема з поеми «Тарасова ніч».На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.