Образ народного слівця у поемі Т. Шевченка „Тарасова ніч“ - твір з української літератури

Шкільний твір
ТАРАС ШЕВЧЕНКО

Образ народного слівця у поемі Т. Шевченка „Тарасова ніч“ - твір з української літератури

Тарас Шевченко — геній української літератури. Його твори різноманітні та художньо довершені, їх тематика охоплює усі сторони життя нашого народу. У своїх віршах, баладах, поемах Великий Кобзар оповідає про історію козацтва, розмірковує над сенсом буття людини, над долею Батьківщини, зображує романтичні чарівні події та реальні історичні, розповідає про долю простих людей та долі цілих держав.

Є у творчості Шевченка образи, що зустрічаються в багатьох творах, вони мають глибоке змістове навантаження. Таким є образ співця, сліпого кобзаря. Цей образ проходить червоною ниткою крізь твори поета. Змальовано образ народного співця і у поемі „Тарасова ніч“, яка розповідає про героїчну боротьбу українців із польськими поневолювачами.

Ознайомившись із образом народного співця, я дуже добре уявив його. Це літня людина, яка багато чого бачила в цьому житті. Сліпий Кобзар людяний, набожний та мудрий, він пам'ятає історію своєї Батьківщини, пишається героями-козаками, яких недаремно називали запорозькими лицарями... Граючи на кобзі, народний співець оповідає про історичні події, про славу та мужність козаків, про козацьких ватажків, які воювали за волю та добробут своєї рідної України, сміливо йдучи на бій із ворогами Батьківщини. Таким є народний співець у поемі Т. Шевченка „Тарасова ніч“.

Історичні події, зображені у поемі „Тарасова ніч“, передаються не від особи автора, а від особи кобзаря, який співає про козацьку славу так щиро, що слухачі — молоді хлопці та дівчата — плачуть, слухаючи його розповідь, хоча й не бачили трагічних та визначних подій на власні очі. Через образ сліпого кобзаря Шевченко передає власне ставлення до козацтва. Ми не тільки уявляємо самого кобзаря та картини битви, але й відчуваємо захоплення та гордість. Ми пишаємося героїзмом козаків, справжніх лицарів, мужніх, чесних та завзятих, які ладні були життя віддати за волю України.

Мені було цікаво читати поему „Тарасова ніч“, бо я дуже цікавлюся історією моєї Батьківщини. Я впевнений, що кожен український хлопчик захоплюється добою козаччини. Прикро, що я не маю змоги побачити козаків, їхній побут тощо. Але я маю змогу дізнатися про героїчну Історію України з літератури, зокрема з поеми „Тарасова ніч“.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.