Мої роздуми над долею дитини-сироти після прочитання вірша Т. Шевченка “Мені тринадцятий минало“ - твір з української літератури

Шкільний твір
ТАРАС ШЕВЧЕНКО

Мої роздуми над долею дитини-сироти після прочитання вірша Т. Шевченка “Мені тринадцятий минало“ - твір з української літератури

Коли живеш у сім'ї, коли у тебе є і матуся і тато, коли з першого дня життя тебе огортають щоденно любов і турбота рідних людей, то цей родинний затишок, це щастя стає звичним і навіть непомітним-Але ось я прочитав вірш Т. Г. Шевченка “Мені тринадцятий минало“ - і моя душа озвалася таким хвилюванням, таким болем, такими ніжними й вдячними почуттями до рідних, що й не вимовить словами! Яким же різним є поняття щастя, “раю“ для мене і для тринадцятирічного героя вірша!

Для його відкритої душі цей “рай“ - скрізь! І Господнє небо, і сяюче сонце, і село, і веселе ягня - це те, від чого на серці хлопчика “так любо, любо стало, неначе в Бога“. Ми бачимо, що душа його налаштована на добро, яке відлунює у словах молитви: “Тоді так приязно молилось...“ Це - світ душі Тараса-хлопчика, малого сироти.

Та є ще дійсність, у якій

...недовго сонце гріло,

Недовго молилось...

Запекло, почервоніло

І рай запалило.

У цьому сирітському світі “село почорніло“, “небо голубее... помарніло“, /не мої ягнята“, “нема в мене хати“. “Не дав мені Бог нічого!..“ - пронизливий, жорстокий висновок-вирок приголомшує мене; враз хочеться допомогти, захистити хлопчика. Та ось я бачу, як “...дівчина... прийшла, привітала, утирала мої сльози і поцілувала“. І сирітське серце, радісно стрепенувшись, засяяло разом із сонцем: нехай немає рідних мами й тата, але - “неначе все на світі стало // Моє ... лани, гаї, сади!“

Та ця омана недовговічна: кришталевий дитячий “рай“ розбивається суворою дійсністю Залишається тільки гірко шкодувати за тим, що “Господь не дав дожить малого віку в тім раю“, змиритися із сирітською долею “юродивого“, що “людей і [Бога] прокляв!.“Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.