Мої враження від творів Миколи Хвильового - твір з української літератури

Шкільний твір
МИКОЛА ХВИЛЬОВИЙ

Мої враження від творів Миколи Хвильового - твір з української літератури

 Українське Відродження 20-30-х років XX століття дало літературі багато нових талантів, ідей, світобачень. І серед них - Микола Хвильовий, письменник-новатор, самобутній і своєрідний автор.

 Його твори з налетом імпресіонізму були оригінальними, відмінними від робіт письменників того часу. Вони вражають силою таланту митця, глибоким психологізмом героїв, манерою письма. Його твори примушують замислитися і над долею автора, і над трагічною історією України, і над своїм власним “я“. Новели М. Хвильового “Кіт у чоботях“, “Наречений“, “Солонський Яр“ - це фрагменти, вихоплені з кривавої і брудної мозаїчної картини громадянської війни. Читаючи “Кота в чоботях“, відчуваєш виразні сатиричні нотки, сум за загубленою, знівеченою душею: “Зник товариш Жучок №1, залишилися “Жучки №2, №3, №4“ - малограмотні кухарки, що прагнули керувати державою й розпоряджатися життям людей“.

 У новелі “Я (Романтика)“ - ще страшніші і трагічніші картини. Твір торкається теми роздвоєння людської особистості. Свого героя М. Хвильовий ставить перед вибором: або служіння комуні, або життя матері, яка до останньої миті вірить у перемогу добра над злом у душі свого сина.

 Твори Миколи Хвильового застерігають сучасників від шляху в прірву антигуманізму, від фальшиво-красивих політичних гасел, допомагають дійти висновку, що жінка і революція - поняття несумісні, як несумісні примарні ідеї комунізму з реальним щасливим майбуттям людей.

 Для сучасного читача новели письменника - багатющий матеріал для вивчення не лише історії, а й психології, його твори - переконливий урок того, що не слід припускатися помилок своїх попередників, не варто надавати перевагу ідеї. Мені твори М. Хвильового допомогли більше зрозуміти складний історичний період 20-х років XX століття, побачити, як перемагала тиранія, як деградували духовні цінності. Автор підштовхнув своїми творами до висновку, що тоталітарній системі не потрібні генії, особистості, а лише покірні виконавці волі партійних вождів.

 Трагедія героїв творів М. Хвильового близька до трагедії самого автора. Тому його твори такі пристрасні і хвилюючі. Наділений інтуїцією, автор шукає виходу із катастрофічної ситуації, породженої наростаючою хвилею репресій, поширенням недовіри і підозри в суспільстві. Разом із героями своїх новел митець шукає виходу із лабіринтів історії. Я не перестаю дивуватися його любові, вірі і ненависті, я захоплююсь його карколомною “грою в бісер“: свідомим кодуванням художніх підтекстових структур.

 А ще я зрозуміла, прочитавши твори Миколи Хвильового, що кожній людині притаманні ліризм душі, почуття любові, повага до минулого, обожнювання матері. Потрібно лише побороти в собі слабкість, безсилля, інертність та агресивність.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.