Перемога над хитрістю у казці І. Франка „Фарбований Лис” - твір з української літератури

Шкільний твір
ІВАН ФРАНКО

Перемога над хитрістю у казці І. Франка „Фарбований Лис” - твір з української літератури

Казка І. Франка „Фарбований Лис” розповідає нам про Лиса Микиту й інших мешканців лісу. В ній змальовано життя тварин, але тварини в ній зображені дуже схожими на людей. Вони вміють говорити, здатні мати людські почуття, робити певні вчинки тощо. Тому вже з перших рядків ми розуміємо, що сенс цієї казки не тільки в зображенні певної події, а й у тому, щоб навчити чогось читачів. В образах тварин ми одразу ж упізнаємо типи людей, які часто зустрічаються нам у житті.

Лис Микита став царем над звірами. Як йому це вдалося? Напевно, він проявив себе як мужній та завзятий воїн? Може прославився своєю мудрістю, і тому звірі вирішили нагородити його такою „посадою”? Ні! Тоді, напевне, він піклувався про слабих або хворих звірят, допомагав усім? Ні! Лис Микита всього домігся лише своєю хитрістю! Тікаючи від собак, Лис Микита впав у діжку з фарбою, а потім розповів усім, що він не проста тварина, а виліплена самим Святим Миколаєм з небесної глини. Всі повірили Микиті — так він і став царем. Але царювання Микити тривало недовго: його викрили, коли він почав дзявкати по-лисячому. На Микиту очікувало дуже суворе покарання за його підступність і брехню...

Казка Івана Франка є дуже повчальною, через образи тварин автор вказує нам на події нашого повсякденного життя. Часто нам зустрічаються люди, які намагаються бути не тими, хто вони є, здаватися кращими, сильнішими. І таким чином домогтися поваги та часом навіть поклоніння інших. Така хитрість і лицемірство заслуговує на засудження! Але й наша довірливість і наївність також свідчить проти нас. Я вважаю, що Лис Микита поводився погано, обманюючи лісових звірів. Але і звірі видалися мені досить наївними, якщо, так легко повірили хитрощам Микити,

Мені здається, що за будь-яких обставин не слід хитрувати та обманювати, бо правда все одно покаже себе, а хитрун втратить і те, чого домігся обманом, і повагу до нього з боку інших. Також варто знати, що навколо ще є нечесні люди, тож треба не дати себе обдурити сучасному фарбованому Лисові. Хоча в жодному разі не слід втрачати довіру до людей, якщо одного разу з тобою повелися нечесно!Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.