Крилаті вислови з Біблії та їх глибокий зміст - твір з української літератури

Шкільний твір

Крилаті вислови з Біблії та їх глибокий зміст - твір з української літератури

Біблію називають Книгою Книг, але і ця назва не може охопити все значення цієї безцінної Книги, яка не просто оповідає нам історію давніх часів, але й вміщує справжні перлини мудрості, норми та правила поведінки, вчить нас цінувати вічне і не орієнтуватися на минуще...

Сюжети та вислови з Біблії увійшли назавжди в літературний процес усіх часів та народів. Багато творів або мають в своїй основі біблійні сюжети, або використовують крилаті вислови з Біблії. Мені цікаво було дослідити, які ж саме відомі вислови взято з Біблії'. Але тільки-но я поставив собі таке питання, зіткнувся з дивовижним речами! Виявляється, ми часто вживаємо фрази у своєму повсякденному житті, навіть не усвідомлюючи, що ці фрази насправді з Біблії!

Усім нам відомі біблійні історії про Каїна та Авеля, про Содом і Гоморру, вислови „блудний син”, „терновий вінець”, „тридцять срібняків”, „наріжний камінь”, „кара єгипетська”, „нести свій хрест”, „вовк в овечій шкурі”, „шлях на Голгофу” та безліч інших. Ми усвідомлюємо походження цих виразів, знаємо пов'язані з ними біблійні оповідання... Але в своєму творі я хочу перерахувати крилаті вислови з Біблії, що були мені невідомі або так міцно увійшли в мою свідомість, що я навіть не здогадувався, звідки насправді вони походять.

Поширена фраза, яку так часто мені доводилося чути, — „Нема пророка в своїй країні” — це також, виявляється, євангельський вислів, а саме — „Несть пророка в отечестве своем” (Матф., 13, 57; Марк, 6, 4; Лука, 4, 24; Іоанн, 4, 44). Зараз його вживають в переносному значенні. І дійсно, люди звертаються до слів сторонніх, не сприймаючи серйозно порад та думок, висловлених близькими або співвітчизниками.

Тільки вдумаймось в глибину змісту наступного висловлювання! „Йде на південь і повертає на північ, крутиться, крутиться на ходу своєму вітер, і на круги своя повертається вітер” (Екклезіаст, 1, 6). Все повторюється в нашому житті все „повертається на круги своя”...

Моя бабуся часто вживала вислів „кимвал брязкаючий”, коли слова оточуючих розходились з ділом. Цей вислів означає багатослівні і урочисті, але порох обіцянки та розмови. Яким же було моє здивування, коли я зустрів цей вислів в Біблії, хоча був абсолютно впевнений, що це щось з народного... „Коли я говорю мовами людськими і ангельськими, а любові не маю, то я — мідь дзвінка і кимвал брязкаючий” (Перше послання апостола Павла до коринтян, 13, 1). Я дізнався з енциклопедії, кимвал — це старовинний музичний інструмент, що являв собою дві порожні металеві півкулі, які, вдаряючись одна об одну, голосно дзвеніли.

Я дізнався, що вислови „сильні світу цього”, „таємне стає явним, „сіль землі”, „віра без діла мертва” також мають біблійне походження, хоча завжди думав, що це або народні, або літературного походження вирази...

Досліджуючи біблійні крилаті вирази, я усвідомив, що чи не всі крилаті вислови, які ми вживаємо у нашому повсякденному мовленні, так чи інакше мають відношення до Біблії, і ось що я подумав... Кожна людина обирає собі віру та погляди, не обов'язково бути християнином за віросповіданням, багато хто навіть не вірить в Бога. Зрештою, це особиста справа кожного. Але які можуть бути дискусії навколо значення Біблії для будь-якої людини — незалежно від її релігійної приналежності! — якщо ми, самі того не усвідомлюючи, цитуємо цю величну Книгу кілька разів на день, ми навіть думаємо цитатами з Біблії! Тож вклонімося мудрості давніх людей, які з Божої волі створили цю священну величну Книгу, яка так допомагає нам у нашому складному житті.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.