Всі публікації щодо:
Самчук Улас

Шкільний твір - Есе з української літератури

Страдницьке життя Марії (за однойменним твором У. Самчука)

 «Марія» - роман-хроніка, роман-спалах, який У. Самчук присвятив матерям, які загинули голодною смертю на Україні у 1932-1933 роках. Роман «Марія» - це хроніка життя жінки-селянки, яка є втіленням трагедії всієї України.

 Марія, центральний персонаж твору, - трудівниця, дружина, матір. Це жінка, яка кохала, раділа, працювала, ростила дітей і все життя тяжко страждала. Рано залишилася сиротою. В дні похорону батька, а потім матері сиділа маленька дівчинка голодна. Вона ще не до кінця усвідомила трагедію втрати батьків, та вже знала, що таке голод. Із напівголодного існування почалося її подружнє життя з Гнатом.

 Марії випала така доля, що біди сипалися на голову бідолашної жінки, мов з решета. Не втішившись і не отямившись після одного нещастя, Марія зустрічалася з новим випробуванням. Скільки вимучилася Марія, чекаючи на взаємне кохання Корпія, великим потрясінням для неї була смерть першої дитини, додала горя звістка про загибель сина Демка. Витримала вона і образливі сварки з свекрухою, і справжнє пекло, яке очікувало на неї у родині Корпія, побої і лють черствого чоловіка.

 Все життя Марія тяжко працювала, все життя вона когось рятувала: Корпія від ледарства, господарство від занепаду, Гната від тюрми, дітей від голоду. Цю мужню і сильну духом жінку не здолали ані труднощі, ані важка робота, ані негаразди сімейного життя. її здолав голод і трагедія власного роду. Безлад, руйнація сталого життєвого ладу, божевілля дочки і смерть онуки - все це забрало в Марії останні сили. Марія не боялася смерті, вони з Гнатом перейшли межу земних стосунків ще на землі і, вмираючи, вона наче «починала поволі передивлятися розгорнену Гнатом книгу свого життя».

 Марія - духовно сильна натура, працьовита, розумна. Недаремно автор назвав її Марією, іменем, яке перекладається як «противитися» або «гірка». Улас Самчук створив типовий образ жінки, який є уособленням материнства, уособленням гіркої долі самої України. Смерть Марії - це засторога автора, попередження про можливе випробування для українського народу, це заклик дбати про долю свого народу, піклуватися про майбутнє своєї держави.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.