8 КЛАС
Твори з української літератури
КАРПЕНКО-КАРИЙ ІВАН

Шкільний твір на тему - Іван Карпенко-Карий — найвидатніший український драматург XIX століття

Іван Карпенко-Карий — один з корифеїв української сцени, талановитий драматург і актор. Він займає найбільш помітне місце в українській класичній драматургії та в історії українського театру другої половини XIX ст. і початку ХХ ст.

Його драми і комедії є найвищим досягненням критичного реалізму, гордістю національної театральної культури. Саме він створив перші і кращі зразки нових жанрів в українській драматургії — соціальну комедію і трагедію. Художник слова, викриваючи буржуазію, поміщиків і самодержавний лад, своїми правдивими творами сприяв боротьбі трудящих проти соціального і національного гніту. Карпенко-Карий умів „заглибитися в душу народу”, правдиво розкрити трагедію простих людей.

Новим явищем в українській драматургії була комедія „Мартин Боруля”. Автор у творі висміяв станове честолюбство і довів, що гідність людини не в приналежності до привілейованої касти, а в трудовій діяльності, в простоті та щирості людських взаємин.

Новим кроком на шляху творчого зростання стала п’єса „Сто тисяч”. У ній письменник розкрив характер хижака-стяжателя, пройнятого ненаситною жадобою до збагачення.

В деяких п’єсах драматург порушує ряд проблем етичного і морального характеру на матеріалі історичного минулого України („Сава Чалий”).

Драматург нещадно викриває і засуджує капіталістичні взаємини між людьми, де все підкорено владі, де панує неправда і зло.

Твори І. Карпенка-Карого вчать нас ненавидіти рабство, потворну мораль.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.