10 КЛАС
Твори з української літератури
ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЦЕС КІНЦЯ XIX — ПОЧАТКУ XX СТОЛІТТЯ
ЛЕСЯ УКРАЇНКА

Перечитавши твори Лесі Українки...

Література... Ми любимо читати книги, цікавимось різними її жанрами. Вона впливає на наші смаки, допомагає пережити той чи інший стан. Улюблені книги ми часто перечитуємо. Ось і сьогодні, зручно сівши в крісло, я взяла в руки томик поезій Лесі Українки і перечитую ще і ще раз уже знайомі вірші, і чим більше читаю, тим більше поринаю у світ її поетичної спадщини.

Сила волі, працездатність поетеси не може не вражати людину, а тому, коли мені важко, я перечитую вірші Лесі Українки, запитуючи у себе: „А як же їй було? Вона знайшла сили жити і творити — шукай і ти...”

Герої творів Лесі Українки — це мужні люди з великим серцем, сильної волі і незламного духу.

У вірші „Contra spem spero” фізично квола, але мужня дівчина роздумує над своїм життям. Вона не бажає коритися долі хворої дівчини, а бажає жити і бути корисною людям, як би важко їй не було:

Я на гору, круту, крем'яную

Буду камінь важкий підіймать.

І, несучи вагу ту страшную,

Буду пісню веселу співать.

Вражає і поезія „Слово, чому ти не твердая криця?”, в якій поетеса створює образ гострого, безжалісного меча, що бореться з ворогами. її зброя — це поетичне слово, яке піднімає на боротьбу дужих месників, закликає любити свій край і народ. У розумінні Лесі Українки, поет — це патріот своєї землі, який вболіває за долю рідного краю. Це людина, яка своїм поетичним словом бореться проти ворогів свого народу і країни:

Слово, моя ти єдиная зброє,

Ми не повинні загинуть обоє!

Може, в руках невідомих братів

Станеш ти кращим мечем на катів.

Так поряд з мотивами оптимізму, віри в свої власні сили у поетеси з'явилися і утверджуються погляди на мистецтво слова і його роль у суспільному житті:

Не поет, хто забуває

Про страшні народні рани,

Щоб собі на вільні руки

Золоті надіть кайдани.

У творах Лесі Українки — любов до народу, до країни:

До тебе, Україно, наша бездольная мати,

Струна моя перша озветься.

І буде струна урочисто і тихо лунати,

І пісня від серця поллється.

Перегорнена остання сторінка томика віршів... Віршів, які вчать мудрості, добру, патріотизму.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.