Що таке друг? Це обраний нами родич (К. Гельвецій) (твір-роздум) - ТВОРИ НА НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ - 8 КЛАС

Мегазбірка найкращих учнівських творів

Що таке друг? Це обраний нами родич (К. Гельвецій) (твір-роздум) - ТВОРИ НА НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ - 8 КЛАС

Навряд чи знайдеться людина, яка ніколи не замислювалась би над питанням, що таке дружба. В усі часи всі народи вважали дружбу найбільшою цінністю. Древній мудрець Джаммапада писав: „Якщо знайдеш розумного друга, готового йти разом, — йди з ним. Якшо не знайдеш розумного друга, — йди один, як цар, який відмовився від завоювання царства”.

У сучасному світі багато хто вважає, що зразки справжньої дружби слід шукати в античній Греції. Імена Кастора і Полідевка, Ореста і Пілада, Ахілла і Патрокла уже в древності стали загальними, а їхня дружба вважалася зразковою. Але й пізніше історія людства знає приклади справжньої дружби. Особливо яскраво ці стосунки розвиваються в епоху козаччини на Україні. Між козаками виникало побратимство, коли не рідні по крові воїни ставали братами. Заради побратимів-братів козаки ризикували власним життям.

Приклади справжньої дружби відомі і в пізніші часи. У роки Великої Вітчизняної війни, під час війни в Афганістані між воїнами виникали почуття солідарності і взаємодопомоги.

Про подвиги дружби написано безліч книжок, історії самовідданості і самопожертви згадують усі, хто пройшов через війни, пережив складні часи. То що, справжня дружба можлива між людьми тільки в екстремальних ситуаціях, в епоху воєн і потрясінь? Звичайно ж, ні. У будь-яку епоху люди мріють про справжню дружбу, шукають друзів, з якими можна розділити і радість, і біду. На жаль, за наших часів глобального об'єднання людей через комп'ютерні мережі втрачається справжня близькість між людьми. Дружба замінюється приятельськими стосунками, коли створюються об'єднання за інтересами, місцем проживання. Але приятелів може бути скільки завгодно, а справжніх друзів буває менше, ніж пальців на одній руці. Мати одного-двох справжніх друзів — це найцінніший подарунок долі. Такий подарунок треба цінувати і берегти протягом усього життя.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.