Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення

Мегазбірка найкращих учнівських творів

Дружба - це вміння підтримати (твір на основі власного досвіду)

Усі в школі знають, що наш восьмий клас — це особливий колектив. Більшість моїх однокласників — активні, самодостатні люди, які вміють відстоювати тою позицію. Щоб довести своє, вони здатні навіть піти на конфлікт. Але в класі єгрупа учнів, які не пнуться вперед, не виступають на зборах, не висловлюють своїх думок і не доводять свою правоту. Я належу саме до цієї групи. Кожен ізнас живе своїм окремим життям, але мені здається, що ми із задоволенням посіли б місце лідера класу, аби з нами рахувалися однокласники. Колектив поділився на дві нерівні частини ще в першому класі, але особливо цей поділ відчувається з п’ятого класу.

Менша частина класу, до якої належу я, здаються байдужими тільки на перший погляд. Нам теж хочеться відчувати увагу однокласників, їх визнання, але щоб бути в центрі уваги, потрібна підтримка авторитетного друга. Вибратися із стану упосліджуваності мені допомогла Станіслава — найактивніша дівчинка класу.

Почалася наша дружба ще минулого року, коли мої однокласниці почали одягати коротенькі спідниці, модельне взуття, а я змушена була взуватися в ботики без підборів, бо лікарі діагностували в мене плоскостопість. Якось я вдягла спідницю. Однокласниці сміялися з мене і говорили, що в ботиках на шнурівці і короткій спідниці я схожа на боксера чи чоловіка із Шотландії в національному вбранні. Ще гірші знущання на мене чекали, коли за рекомендацією стоматологів мені одягли на зуби металеві брекети. Такі „прикраси” в класі мала тільки я, а тому в однокласників був необмежений простір для фантазії. Щодня я діставала нове прізвисько, це доводило мене до сліз. Ось у цей найважчий період життя на мій захист стала Стася. Вона підтримувала мене, не дозволяла ображати, захищала від нападок. Її авторитет став запорукою того, що я перестала відчувати себе в класі вигнанцем.

Цього року виявилося, що моє взуття без підборів — наймодніше, а брекети на зуби вдягли собі ледь не всі восьмикласники. Ніхто вже не згадує, якою незграбою я була минулого року, а допомогла мені почуватися впевненою та самодостатньою моя вірна подруга Стася, яка не побоялася протистояти настроям і думкам більшості.